ایران ۳- هنگ‌کنگ یک

شروع امیدوارکننده ایران در بحرین/ هنگ‌کنگ حریف شاگردان اسکوچیچ نشد

شروع امیدوارکننده ایران در بحرین/ هنگ‌کنگ حریف شاگردان اسکوچیچ نشد

تیم ملی فوتبال ایران مقابل حریف خود به پیروزی دست پیدا کرد.

به گزارش برنا؛ تیم ملی فوتبال ایران از ساعت 19 امروز مقابل هنگ کنگ نخستین بازی دور برگشت گروه C مقدماتی جام جهانی 2022 را برگزار کرد و موفق شد حریف خود را با حساب 3 بر یک شکست بدهد تا شروع امیدوارکننده‌ای در بحرین داشته باشد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در حالی تصمیم به برگزاری متمرکز دور برگشت رقابت‌های این گروه در کشور بحرین گرفت که کیفیت زمین بازی در دیدار امروز قابل قبول نبود. با این حال ملی‌پوشان فوتبال ایران با انجام بازی هماهنگ توانستند در اکثر دقایق بازی، مالکیت توپ را در اختیار داشته باشند و هنگ کنگ را تحت فشار قرار دهند. شاگردان دراگان اسکوچیچ نخستین موقعیت گلزنی خود را در دقیقه 2 با کرنر علی قلی زاده و اشتباه دروازه‌بان هنگ کنگ کسب کردند تا سردار آزمون در یک‌قدمی زدن ضربه آخر با دفاع حریف روبرو شده و نتواند آن را تبدیل به گل کند. موقعیت‌هایی که تا پایان نیمه اول به طور یکطرفه از سوی تیم ایران ادامه داشت.

حملات پر تعداد ملی‌پوشان ایران با کم دقتی در زدن ضربات آخر راه به جایی نبرد تا اینکه علی قلی زاده در دقیقه 23 با نفوذ خود از سمت راست محوطه جریمه حریف، توانست از زاویه‌ای کاملا بسته دروازه هنگ‌کنگی‌ها را باز کند. هنگ کنگ پس از دریافت این گل تنها حمله خود را روی دروازه علیرضا بیرانوند طراحی کرد که آنها هم با بی دقتی مهاجم خود به گل نرسیدند. پس از این اتفاق بار دیگر بازی کاملا یکطرفه از سوی تیم ملی ایران در زمین مسابقه انجام شد اما هیچ یک از این حملات راهی به چارچوب دروازه هنگ کنگ پیدا نکرد تا شاگردان دراگان اسکوچیچ تنها یک گل در نیمه اول به ثمر برسانند.

نیمه دوم نیز بازی مالکانه ایران ادامه داشت. هنگ‌کنگی‌ها با تک مهاجم خود دنبال ضدحمله بودند اما فاصله زیاد بین دفاع و بازیکن خط حمله این تیم مانع از ایجاد موقعیت خطرناک روی دروازه شاگردان دراگان اسکوچیچ شد. تیم ملی ایران بدون برگزاری بازی تدارکاتی راهی این مسابقات در کشور بحرین شد تا عدم هماهنگی در پاس‌های کوتاه و بلند بین خط میانی و حمله این تیم در جریان بازی با هنگ کنگ مشهود باشد. با وجود اینکه بازی کاملا یکطرفه ای از سوی سفیدپوشان ایران در مسابقه رقم خورد اما مهاجمان ایران در مقابل دفاع پر تعداد هنگ کنگ نیز بی دقت بودند تا نتوانند تعداد گل‌های خود را بیشتر از همیشه کنند. دراگان اسکوچیچ برای نظم در طراحی حملات تیم ملی ایران تصمیم به ایجاد تغییر در خط میانی خود در دقیقه 57 گرفت تا سامان قدوس و میلاد محمدی جای علیرضا جهانبخش و سعید عزت الهی را بگیرند.

پس از این تعویض‌ها وحید امیری که از خط دفاع به جمع هافبک‌ها اضافه شده بود در دقیقه 61 روی دفع مدافعان هنگ کنگ صاحب موقعیت شوت از پشت محوطه جریمه حریف شد که این توپ با برخورد به مدافعان هنگ کنگ به تور دروازه این تیم چسبید. اسکوچیچ پس از این گل، این بار تغییرات خود را در دقیقه 69 با جابجایی در خط حمله ایجاد کرد. طارمی و سردار از زمین خارج شدند تا مهدی ترابی و کاوه رضایی جای او را بگیرند. با این حال حملات تیم ملی دقت کافی را نداشت تا کریم انصاری فرد آخرین تعویضی تیم ملی در دقیقه 80 وارد زمین مسابقه شده و در دقیقه 84 گل سوم ایران را روی نفوذ مهدی ترابی و پاس عرضی او به ثمر برساند. در ادامه تیم ملی هنگ کنگ در غافلگیری خط دفاعی اقدام به سانتر از جناح راست خود کرد تا مهاجم بلندقامت این تیم بتواند اولین گل هنگ کنگ را به ثمر برساند تا این دیدار با نتیجه سه بر یک به اتمام برسد.

داور: ادهم مخادمه محمد توما

ترکیب تیم ملی ایران: علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، شجاع خلیل‌زاده، سعید عزت‌الهی (58- میلاد محمدی)، علیرضا جهانبخش (58- سامان قدوس)، احمد نورالهی، مهدی طارمی (69- مهدی ترابی)، وحید امیری، محمدحسین کنعانی‌زادگان، علی قلی‌زاده (80- کریم انصاری‌فرد) و سردار آزمون (69- کاوه رضایی).

ترکیب تیم ملی هنگ‌کنگ: یاپ هونگ فای، تسوی وانگ کیت، فونگ هینگ وا، هلیو خوزه گونکالوس،‌ هوانگ یانگ، سون مینگ هیم، اور متیو الیوت، دیه‌گو الی موریرا، لیونگ کوون چونگ، چان شینیچی و تونگ کین مان.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار ورزشی

    اخبار برگزیده