به گزارش برنا؛ دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان پس از برتری 3 بر یک ایران مقابل هنگ‌کنگ اظهار داشت: از نتیجه بازی برای شروع این تورنمنت خیلی راضی هستم. می‌دانید شرایط آب و هوایی اینجا خیلی سخت بود، اما از پس این موضوع برآمدیم.

او  ادامه داد: با تیمی مسابقه دادیم که اکثر بازی را در یک سوم دفاعی‌اش پشت سر گذاشت و این روش بازی کردن کار را برای ما سخت کرده بود، چون در اکثر زمان بازی، ضدفوتبال بازی می‌کردند. بازی را با نتیجه خوبی تمام کردیم و به چند نفر از نفرات کلیدی هم استراحت دادیم که تمام فشار مسابقه روی آنها نباشد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: تنها چیزی که از آن رضایت نداشتم، گلی بود که دریافت کردیم. نباید گل‌هایی مشابه این را دریافت کنیم و باید در طول 90 دقیقه روی کارمان تمرکز کنیم.

اسکوچیچ درباره شرایط تیم هنگ‌کنگ، گفت: از آنجایی که تیم هنگ‌کنگ خیلی وقت بود که بازی نکرده بود، اطلاعات کمی از آنها داشتیم. با این حال، برتری را در طول مسابقه حفظ کردیم و شانس‌های خوبی برای گلزنی داشتیم. اگر کسی بازی را می‌دیدید، متوجه می‌شد که چه تیمی دست بالاتری را دارد.

او  در مورد اینکه تیم ایران برنده شد، آن هم در شرایطی که پیش از بازی هم به کیفیت چمن ورزشگاه اعتراض داشت و دیدار نهایی باید مقابل عراق در همین ورزشگاه انجام شود و آیا امیدی به ترمیم وضعیت چمن دارد یا نه، اظهار داشت: زمان کافی برای بهتر شدن کیفیت چمن وجود ندارد و من انتظار داشتم شرایط مسابقه برای همه یکسان باشد. ما و عراق در این زمین بازی می‌کنیم، اما تیم‌های دیگر (بحرین) در این زمین بازی نمی‌کنند. چیزهایی که باید می‌گفتم را قبلاً گفته‌ام.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان اضافه کرد: ما در هر دو نیمه فشار را روی محوطه جریمه حریف داشتیم، اما هر دو طرف زمین، کیفیت نامطلوبی داشت. کاری از دست ما بر نمی‌آید و باید تمرکزمان را روی کار خودمان حفظ کنیم و کار خودمان را انجام دهیم.

اسکوچیچ درباره اینکه پیش از این گفته بود فقط روی بازی با هنگ‌کنگ تمرکز کرده بود و آیا از تیم بحرین شناختی دارد یا نه، گفت: بله و اکنون تمام تمرکز ما فقط روی بازی با بحرین است. بازی قبلی تمام شد و تمرکز ما در این تورنمنت روی هر بازی است و بازی به بازی پیش می‌رویم. باید باهوش باشیم و تمرینات بازسازی و ریکاوری بازیکنان را به خوبی انجام دهیم تا این تورنمنت را به خوبی پشت سر بگذاریم.

او  در پاسخ به این سؤال که تیم ملی پیش از دیدار با هنگ‌کنگ بازی دوستانه نداشت و با این بازی به نظر می‌رسد وضعیت هماهنگی تیم برای بازی بعدی بهتر شود، اظهار داشت: ما نمی‌خواهیم بازی‌ها را با هم قاطی کنیم. هر بازی داستان متفاوت خودش را دارد و تمرکز ما اکنون روی بازی با بحرین است و نمی‌خواهیم به بازی‌های دیگری توجه کنیم. ما تیم خوبی داریم و به قدرت‌مان ایمان داریم و می‌دانیم چگونه باید روی کارمان تمرکز کنیم و جلو برویم.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: