به گزارش برنا؛ تیم ملی فوتبال ایران از ساعت 19 امروز در ورزشگاه ملی منامه به مصاف تیم کامبوج رفت که این دیدار با برتری 10 بر صفر ایران به پایان رسید تا شاگردان دراگان اسکوچیچ ضمن کسب 3 امتیاز مسابقه برای تیم عراق هم خط و نشان بکشند.

دراگان اسکوچیچ برای این بازی تغییراتی را در ترکیب تیمش ایجاد کرد و به چند مهره اصلی برای دیدار با عراق استراحت داد. عجله برای رسیدن به گل اولین اتفاقی بود که در شروع دیدار تیم ملی برابر کامبوج رقم خورد و ملی پوشان کشورمان برای باز کردن دروازه حریف نه چندان قدرت بازی سراسیمه ای را به نمایش گذاشتند. با این حال برای رسیدن به گل 15 دقیقه تلاش کردند تا اینکه علیرضا جهانبخش درون محوطه جریمه سرنگون شد و داور کره ای اعلام ضربه پنالتی کرد. این ضربه را جهانبخش در دقیقه 16 به گل نخست ایران تبدیل کرد. در دقیقه 22 ایران در ادامه حملات خود صاحب یک ضربه کرنر شد که این ضربه را علی قلی زاده روی دروازه ارسال کرد و شجاع خلیل زاده با ضربه سر گل دوم ایران را وارد دروازه حریف کرد. این گل روی خروج اشتباه دروازه بان کامبوج به دست آمد.

در دقیقه 27 علیرضا جهانبخش در مرکز زمین صاحب توپ شد و با پاسی دقیق در عمق خط دفاعی حریف مهدی طارمی را در موقعیت گل قرار داد که ضربه پای چپ این بازیکن از درون محوطه جریمه به تور دروازه کامبوج چسبید تا سومین گل ملی پوشان کشورمان رقم بخورد. در دقیقه 32 میلاد محمدی که از جناح چپ نفوذ کرده بود قصد داشت درون محوطه جریمه توپی را برای بازیکنان خط حمله ارسال کند که توپ با برخورد به پای مدافع کامبوج برخورد کرد و درون دروازه قرار گرفت تا چهارمین گل ایران ثبت شود. در ادامه ایران بازهم برای رسیدن به گل تلاش کرد و در دقیقه 44 بازهم علیرضا جهانبخش توپی را برای مهدی طارمی ارسال کرد که دروازه بان حریف درون محوطه جریمه طارمی را سرنگون کرد و در دقیقه 45 سعید عزت الهی پشت توپ ایستاد اما ضربه او به تیر افقی دروازه برخورد کرد و به گل تبدیل نشد تا نیمه اول با همان چهار گل به پایان برسد.

499

در شروع نیمه دوم اسکوچیچ 3 تغییر را در ترکیب تیم ملی ایجاد کرد تا به خلیل زاده، طارمی و نورالهی استراحت بدهد. با این حال بازیکنان جایگزین هم عملکرد خوبی داشتند و با همان میل تهاجمی تلاش کردند بر تعداد گل های ایران اضافه کنند. چراغ نیمه دوم را میلاد محمدی روشن کرد که با حرکت درون محوطه جریمه پاس علی مهدی قایدی را به گل پنجم تبدیل نمود. محمدی در شرایطی که می توانست به کریم انصاری فرد پاس بدهد با ضربه ای محکم از بین پاهای دروازه بان کامبوج دروازه حریف را باز کرد.

در ادامه تیم ملی ایران بازهم روند هجومی اش را از دست نداد و در دقیقه 63 با ضربه سر مرتضی پورعلی گنجی به گل ششم رسید. در دقیقه 77 مهدی قایدی درون محوطه جریمه با خطای مدافعان حریف سرنگون شد و داور اعلام ضربه پنالتی کرد که انصاری فرد کاپیتان نیمه دوم ایران دروازه حریف را باز کرد. کاوه رضایی که در دقایق پایانی به میدان آمده بود و چند موقعیت را از دست داد بالاخره در دقیقه 80 روی ارسال خوب صادق محرمی از جناح راست با پرشی زیبا توانست با ضربه سر گل هشتم را وارد دروازه حریف کند. گل نهم را مهدی قایدی به ثمر رساند و رضایی چند دقیقه بعد گل دهم را برای ایران به ثمر رساند تا ملی پوشان کشورمان به یک برد آسان قبل از دیدار با عراق دست پیدا کنند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: