به گزارش برنا، مهدی مرادپور، مسئول امور باشگاه های کمیته همگانی و پویش تندرستی فدراسیون بدنسازی گفت: پویش تندرستی رویدادی است که در چهارچوب باشگاه ها برگزار می شود و هدف از برگزاری این پویش نیز توسعه ورزش حرفه ای میان عموم مردم است به این علت که شاید امروز توان شرکت در یک امر رقابتی و مسابقه برای همگان وجود نداشته باشد.

او افزود: این پویش برای آقایان و بانوان برگزار می شود و از ابزار موجود در باشگاه ها در این عرصه استفاده می شود. امروز جوانان زیادی هستند که تمایل دارند تا در قالب مسابقات رسمی ورزشی دیده شوند و توانایی خود را به نمایش بگذارند که لیگ تندرستی می تواند در این عرصه نقش آفرینی کند.

این مدرس رسمی فدراسیون بدنسازی خاطرنشان کرد: این طرح در ابتدا در باشگاه های کوچک آغاز شده است و در آینده در تمامی استان ها برگزار خواهد شد. این رویداد ورزشی به علت این که شرایطی را فراهم می کند تا اقشار مختلف جامعه بتوانند با کم ترین هزینه به رقابت پرداخته و به سمت ورزش حرفه ای سوق پیدا کنند امروز از اهمیت بسزایی برخوردار است.

مرادپور ادامه داد: این طرح با استقبال باشگاه ها در تهران رو به رو شده و تا به امروز بسیاری از باشگاه های بدنسازی تهران اعلام آمادگی کرده تا برگزار کننده پویش تندرستی باشند. اسپانسرها نیز اعلام آمادگی کرده اند تا از این مسابقات حمایت کرده و جوایز این مسابقات نیز از این محل تامین می شود. 

مسئول امور باشگاه های کمیته همگانی فدراسیون بدنسازی تصریح کرد: هدف ما شرکت تمام اقشار جامعه در این لیگ است و اسپانسرها نیز تاکید کرده اند آن دسته از ورزشکارانی که در پرداخت مبلغ ورودی مسابقات با مشکل مواجه هستند، هزینه ورودی آن ها را نیز پرداخت خواهند کرد. ورزش نباید صرفا برای افراد ثروتنمد باشد و ما تلاش می کنیم تا همگان بتوانند در این رقابت سالم حضور پیدا کنند.

این مقام مسئول در فدراسیون بدنسازی گفت: کمیته همگانی امروز باید به سمتی حرکت کند تا مردم بدون دغدغه مالی ورزش را به جزئی از زندگی خود بدل کرده و اثرات آن را در زندگی خود مشاهده کنند. از سوی دیگر همین مسابقات است که می تواند به عرصه ای برای کشف استعدادها نیز بدل شده و مردم را به ورزش قهرمانی نزدیک کند. امید است پس از عادی شدن وضعیت کشور و عبور از وضعیت قرمز کرونایی بتوان پویش تندرستی را در باشگاه های کشور برگزار کرد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: