به گزارش گروه ورزش خبرگزاری برنا، بیژن مقانلو، سرمربی تیم ملی تکواندو درخصوص شرایط تیم ملی قبل از رقابت‌های المپیک ریو و همچنین حضور وزیر ورزش و جوانان و دیگر مسئولین در تمرینات این تیم صحبت کرد.

وی در گفتگو با خبرنگار برنا، با اشاره به بازدید وزیر ورزش و جوانان از تمرینات المپیکی‌های تکواندو اظهار داشت: حضور مسئولین کشوری و دولتی، وزیر ورزش و جوانان در تمرینات ملی‌پوشان نمی تواند خالی از لطف باشد.

مقانلو در ادامه افزود: سرکشی از تمرینات و صحبت با ملی‌پوشان تاثیر دوچندان در موفقیت ما خواهد داشت چون همین قدر که بچه‌های ما حس می‌کنند دیده می شوند، احساس مسئولیت دوچندان خواهند کرد و تمرکز بیشتری روی تمرینات می‌گذارند و وظیفه‌شان دو چندان می‌شود، چون می‌دانند که خیلی مهم است دل مردم را شاد کنند.

وی ادامه داد: تشکر ویژه‌ای از دکتر گودرزی و همچنین کیومرث هاشمی و دیگر مسئولان دارم که به تمرینات تشریف می‌آورند و بچه‌ها و کادر فنی و مجموعه خانواده تکواندو را مورد لطف قرار می‌دهند و همین قدر که بدانیم ورزش تکواندو دیده می‌شود و تاثیرگذار است برای کاروان اعزامی به المپیک انرژی خیلی مثبتی خواهد داشت.

سرمربی تیم ملی تکواندو درخصوص شرایط اردویی ملی‌پوشان المپیکی خاطرنشان کرد: شرایط خوبی در تیم ملی وجود دارد. از شروع سال جدید تقریبا تمرینات را منسجم‌تر شروع کردیم و  شروع اردوها و مسابقات ما در سال 95 حضور در رقابت‌های جام ریاست جمهوری آلمان و اسپانیا بود و کمپ مشترکی که بین ایران و اسپانیا  برگزار شد باعث شد که ما در آنجا نقاط قوت و ضعف خود را پیدا کنیم.

مقانلو تصریح کرد: با برنامه‌ریزی که انجام داده بودیم سعی کردیم که در مسابقات یونان نیز حضور موثری داشته باشیم که در مسابقات اول بچه‌ها سر وزن اصلی خودشان بازی نکردند. ولی مهمترین اصل در مسابقات یونان این بود که بچه‌ها سر وزن اصلی بودند و خیلی راحت آنجا انجام وظیفه کردند و توانستند به افتخارات خود اضافه کنند.

وی افزود: از برگزاری رقابت‌های یونان تا زمان اعزام، ما به المپیک ریو فرصت کمی باقی مانده که امیدواریم در این مدت بتوانیم بچه‌ها را به آمادگی برسانیم. تمام سعی ما این است همچون گذشته که در بازی‌های آسیایی و در بازی‌های المپیک موفق بودیم در ریو نیز بتوانیم عصای دست کاروان المپیکی ایران باشیم که باعث غرور و مباهات و شادی کشور خواهد شد.

مقانلو در پاسخ به این سوال که تکواندو چند مدال می‌تواند در المپیک ریو کسب کند، اظهار داشت: روی مدال‌آوری تمام کاروان اعزامی ایران به المپیک ریو  به خصوص تیم تکواندو خوشبین هستم. حتی بانوی تکواندوکار ما این توانایی و پتانسیل را دارد که مدال خوشرنگ المپیک را کسب کند.

وی اذعان داشت: من همیشه به بچه‌ها گفتم اگر  بتوانیم وظیفه‌مان را به نحو احسن انجام دهیم، بدون شک بهترین نتیجه را به دست خواهیم آورد و هدف ما خوشرنگ‌ترین مدال است. اساس کار ما وظیفه‌گرا بودنمان است و بیشتر از همه بر مهارت‌های جسمی، فنی و همچنین روی مهارت‌های ذهنی بچه‌ها کار می کنیم که انشاله بتوانند در لحظه موعود که همان المپیک ریو است به عوامل محیطی غلبه کنند و همچون سنوات گذشته اجرای خیلی مطلوبی داشته باشند.

سرمربی تیم ملی تکواندو خاطرنشان ساخت: المپیک جایی است که می‌تواند سقف آرزوهای هر قهرمانی باشد و بتواند افتخارآفرینی کند و بچه‌های ما نیز از این قضیه مستثنی نیستند. ملی‌پوشان ما جوان هستند اما جوان با تجربه و  سقف موفقیت این بچه‌ها نامحدود است، ما شاید این المپیک ریو را فقط می‌بینیم ولی تکواندوکاران ما دو المپیک بعدی را نیز می‌بینند.