به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی و اداره کل تربیت بدنی دانشگاه آزاد، در روز نخست مسابقات  قهرمانی دانشجویان آسیا چهار تکواندو کار دانشجو ایران به فینال رقابت‌ها راه یافتند.علی مسکینی در وزن منفی60 کیلوگرم با نتیجه پنج بر صفر حریف چینی خود را مغلوب کرد و به فینال این مسابقات راه یابد.آویشن باقری در وزن منفی55 کیلوگرم با نتیجه چهار بر صفر حریف سنگاپوری خود را شکست داد و به فینال راه یافت.

بهنوش نجفی نیز در وزن منفی61 کیلوگرم هشت بر صفر حریف هنگ‌کنگی را مغلوب خود ساخت و به فینال راه یافت. مسابقات فینال این دانشجویان عصر روز سه‌شنبه 27 فروردین ماه برگزار می‌شود.محدثه آقایی در وزن مثبت 65 کیلوگرم توانست به فینال راه یابد. مسابقات فینال این وزن روز 28 فروردین ماه برگزار می‌شود.

فائزه چیذری در وزن منفی50 کیلوگرم در یک رقابت تنگاتنگ با نتیجه چهار بر سه بازی را به حریف ژاپنی واگذار کرد  و راهی دیدار رده بندی شد. میعاد یاری در وزن منفی67 کیلو گرم یک بر صفر به حریف ژاپنی باخت، راهی دیدار رده بندی شد.همچنین دو کاراته‌کا پسر دانشگاه آزاد اسلامی روز 28 فروردین ماه به رقابت خواهند پرداخت.

جمشید همتی سرپرست تیم اعزامی در خصوص این رقابت‌ها بیان کرد: رقیب‌های جدی ما در این مسابقات تیم‌های کشورهای ماکائو و ژاپن است. این دو تیم تمام تلاش خود را برای به‌دست آوردن قهرمانی و مدال‌های مختلف می‌کنند.در این دوره از مسابقات ۱۱ تیم از کشورهای ژاپن، چین، مغولستان، سنگاپور، نپال، هنگ‌کنگ، سریلانکا، مالزی، فیلیپین و ایران در این مسابقات شرکت کردند.

تیم کاراته دانشگاه آزاد اسلامی به نمایندگی از فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی در اولین دوره مسابقات کاراته دانشجویان آسیا با ترکیب علی‌اکبر دستجانی، علی مسکینی، مهدی رحیمی‌نژاد، میعاد یاری به سرمربیگری احمد صافی، به مربیگری بهمن حسن‌زاده در بخش آقایان و بهنوش نجفی، آویشن باقری، فائزه چیذری و محدثه آقایی در بخش بانوان به سرمربیگری بهرامی شرکت کرده است.اولین دوره مسابقات کاراته قهرمانی دانشجویان آسیا از 25 تا 29 فروردین ماه در کشور ماکائو برگزار می‌شود.