به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ کاظم دستگردی، رئیس انجمن بازی‌های فکری فدراسیون ورزش‌های همگانی، به مناسبت هفته تربیت بدنی در گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص تاثیرات بازی‌های فکری بیان کرد: بحث بازی‌های فکری شامل تمام افراد جامعه می‌شود و فعالیت در آن از دو یا سه سالگی شروع می‌شود و تا سالمندی ادامه دارد، یعنی همه اقشار جامعه را در برمی‌گیرد.

او افزود: توجه به این بازی‌ها می‌تواند کمک‌های زیادی به فرهنگ خانواده‌ها، بالا بردن ضریب هوشی ورزشکار و جمع کردن خانواده‌ها دور هم بکند. انجام دادن این بازی‌ها نیز می‌تواند ذهن افراد را فعال نگه دارد.

دستگردی اظهار داشت: جدیدا در کشور ما بازی‌های فکری بین آحاد مردم جامعه خیلی مورد علاقه و توجه قرار گرفته است. یکی از دلایل افزایش جذابیت آن برای مردم، دورهمی‌هایی است که در این زمان کم‌تر دیده می‌شود، مردم کم‌تر دور هم جمع شوند و خانواده‌ها کم‌تر وقت برای مهمانی‌ دارند. اما الان بازی‌های فکری این فضاها را برایشان ایجاد می‌کند و به همین دلیل جذابیت آن بین خانواده‌ها و جوانان بیشتر شده است.

رئیس انجمن بازی‌های فکری فدراسیون ورزش‌های همگانی در پایان گفت: به مناسبت هفته تربیت بدنی ما یک دوره مسابقات بازی‌های فکری در استان تهران داریم. همچنین ایونت‌های بازی‌های فکری برای تمام مردم، در سراسر کشور و در قالب باشگاه‌های فکری برگزار می‌شود.