به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، رضا حجتی، مدیر کل دفتر توسعه ورزش روستایی گفت: وزیر ورزش و جوانان به منظور افزایش نشاط در میان روستائیان و عشایر که بازوان توانمند کشور  محسوب می شوند، ایده  برگزاری بزرگترین جشنواره ورزشی خوشه چین را از سال گذشته، ارائه کرده است و تا کنون پیگیری می کند.

مدیر کل دفتر توسعه ورزش روستایی با تاکید بر اینکه جام خوشه چین فرصت مناسبی برای کشف استعداد های ورزشی روستائیان است تصریح کرد: برای نخستین بار پس از انقلاب شکوهمند اسلامی با برگزاری جشنواره ای به وسعت ایران زمین ، به طور کاملا ویژه به ورزش روستائیان و عشایر پرداخته شده است.

حجتی گفت: جام خوشه چین که با استقبال بیش از یک و نیم میلیون جوان رو به رو شده است، می تواند زمینه ساز توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای باشد و امیدواریم با ورزش مستمر و منظم در  همه سطوح جامعه با کاهش بیماری های ناشی از عدم تحرک روبه رو شویم.

او سرزمین باستانی ایران را  مهد فرهنگ و هنر دانست و با تاکید بر اینکه تاریخ تمدن چندین هزار ساله ایران به همت و تلاش روستائیان و عشایر غیورش با صلابت و استوار ایستاده است گفت: حفظ سلامتی و افزایش شور و نشاط روستائیان همواره جزء سیاست های اصلی و راهبردی وزارت ورزش و جوانان است.

وی تصریح کرد: وزیر ورزش و جوانان به منظور افزایش نشاط در میان روستائیان و عشایر که بازوان توانمند کشور  محسوب می شوند، ایده  برگزاری بزرگترین جشنواره ورزشی خوشه چین را از سال گذشته، ارائه کرده است و تا کنون پیگیری می کند.

او با اعلام اینکه  این جشنواره که با 3 میلیارد و 500 میلیون تومان تا کنون در چهارسطح: بخش، شهرستان، استان و منطقه برگزار شده است و با استقبال چشمگیر جوانان روستایی و عشایر مواجه شده است خاطر نشان ساخت:مسابقات در 3 رشته تیمی و 3 رشته انفرادی در رده سنی 15 تا 18 سال، برای بانوان و آقایان در حال برگزاری است. 

حجتی توجه به برابری شرایط را از ارکان اولیه برنامه ریزی های جشنواره ی جام خوشه چین دانست و تاکید کرد: به منظور ایجاد بستری مناسب برای حضور همه افراد، این دوره با 3رشته پایه و 3 رشته بومی برگزار شد که انشاالله با همکاری دفتر استعداد یابی در ادوار آتی رشته های دیگری نیز به این جشنواره افزوده خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: