به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ فریدون فعالی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه نمایشگاه تابستانی صنایع دستی کرمان با ۴۰ غرفه برپا می شود، افزود: در این نمایشگاه رشته های هنری همچون پته دوزی، قلم زنی روی مس، زیورآلات قیمتی و نیمه قیمتی، هنرهای چوبی، گلیم بافی و ... به معرض نمایش و فروش درمی آید.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه تولید زنده برخی از هنرهای سنتی استان کرمان را خواهیم داشت، اظهار کرد: نمایشگاه مذکور فرصت مناسبی برای معرفی صنایع دستی و هنرهای سنتی این استان خواهد بود.

فعالی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی کرمان پیوند بین صنعت گردشگری و صنایع دستی و همچنین هم‌افزایی هرچه بیشتر این دو صنعت است، تصریح کرد: زمانی که صنایع دستی و زیرساخت‌های گردشگری مانند هتل ها در کنار هم قرار گیرند، این پیوند برقرار می شود و جذابیت‌های گردشگری و صنایع دستی دوچندان خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با بیان اینکه بازدید از نمایشگاه صنایع دستی کرمان هرروزه از ساعت ۱۸ تا ۲۳ خواهد بود، خاطرنشان کرد: از بازدیدکنندگان درخواست می شود با حفظ پروتکل های بهداشتی در نمایشگاه مذکور حضور یابند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: