به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ سرهنگ یدالله حسن‌پور، ضمن اعلام این خبر گفت: در پی نیابت قضایی مبنی بر جعل یک فقره بیمه نامه خودرو، موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پلیس قرار گرفت.

او افزود: ماموران انتظامی یکی از شهر‌های شمالی استان کرمان در حین کنترل خودرو‌های عبوری یک دستگاه سواری را متوقف و پس از بازبینی مدارک وی مشخص می‌شود، بیمه نامه وی جعلی و فاقد اصالت است.

سرهنگ حسن‌پور تصریح کرد: راننده خودرو در خصوص نحوه تهیه بیمه نامه جعلی، اعلام می‌کند به تازگی خودرو را با تمامی مدارک خریداری کرده و از جعلی بودن بیمه نامه اطلاعی ندارد.

او بیان داشت: با وصول پرونده به پلیس، کارآگاهان با اقدامات فنی و پلیسی، یک خانم را که نمایندگی یک شرکت بیمه گذار را در اختیار داشته و به علت تخلفات عدیده از جمله ارائه بیمه نامه فاقد اعتبار و جعلی مجوز نمایندگی وی باطل شده بودT شناسایی و دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان کرمان در خصوص شگرد متهم افزود: نام برده در اعترافات خود بیان کرده با وجود اینکه دفتر نمایندگی بیمه وی ابطال شده بوده، فعالیت خود را ادامه داده و با جعل بیمه نامه‌ها اقدام به صدور بیمه نامه برای خودرو‌ها به مبلغ ۲ میلیارد ریال کرده است.

او گفت: با اعتراف متهم، ۲ نفر از همدستان وی نیز شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ حسن‌پور از همشهریان عزیز خواست: در هنگام بیمه خودرو خود به مراکز مطمئن و معتبر مراجعه کنند و با عمل به هشدار‌های پلیس، فرصت ارتکاب جرم را از تبهکاران سلب و خطرات متوجه خود را از بین ببرید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: