به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمدجواد فدائی در دیدار مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین‌اجتماعی با قدردانی از این شرکت سرمایه‌گذاری به‌واسطه‌ی اجرای پروژه‌های جدید و مورد نیاز استان، بیان کرد: «همکاری‌های لازم را در راستای اجرای این پروژه‌ها خواهیم داشت».

وی پیشنهاد سرمایه‌گذاری‌های جدید در استان با توجه به ظرفیت‌های استان را مطرح کرد و افزود: «پروژه‌های سرمایه‌‌گذاری تهیه و آماده کرده‌ایم که مجموعه‌‌های سرمایه‌گذاری می‌توانند وارد شوند».

استاندار کرمان گفت: «از بانک‌ها واقعا ناامید هستیم، در تبصره‌ی ۱۸ سال قبل خیلی مبلغ کمی پرداخت شد و امیدی نداریم که بانک‌ها تامین اعتباری کنند».

فدائی افزود: «استان آمادگی کامل را برای حمایت از سرمایه‌گذاران دارد».

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی نیز اظهار کرد: «از اصلی‌ترین کارهای ما افزایش ظرفیت ۴۴ هزار تنی لاستیک بارز کرمان با دو هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است که ۱۰ هزار تن آن بهمن ماه بهره‌برداری می‌شود و از اقتصادی‌ترین و مطلوب‌ترین پروژه‌هاست».

رضوانی‌فر با اشاره به کلنگ‌زنی کارخانه استیل‌کرد در سیرجان گفت: «این پروژه حداقل یک هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری دارد».

وی ادامه داد: «در مس شهید باهنر نیز ۶۰۰ میلیارد تومان پروژه داریم و ظرفیت بلااستفاده مانده دارد که می‌توانند به کار گرفته شوند».

وی افزود: «پروژه‌ی خودروهای فوق‌سنگین و ماشین‌آلات تخصصی معادن نیز در دست اقدام داریم که شرکت آن و کنسرسیوم متشکل از مشتری‌های محصول اعم از گل‌گهر، مس، چادرملو، گهرزمین، و جهاد نصر شکل گرفته است».

رضوانی‌فر گفت: «بارز از بزرگترین صنایع استان کرمان است و به شکل جدی با چالش قیمت‌گذاری و منطقی کردن قیمت مواجه است، اگر بخواهیم این مجموعه تولید خود را با شتاب کنونی افزایش دهد، باید سودآوری آن هم مدنظر قرار گیرد و در کنار آن ما وظیفه‌ی افزایش سرمایه و تسهیلات را داریم».

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: