به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ عباس تقی‌زاده در نشست مشترک شورای اطلاع‌رسانی و کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونای استان با بیان اینکه علاوه بر اطلاع رسانی، محتوای کارشناسی و علمی مورد نیاز مردم است افزود: رسانه ها در این زمینه با مشارکت پزشکان و دیگر متخصصان موفق به تولید و انتشار محتواهایی شدند که ثمره آن توسعه فرهنگ سلامت بود.

وی در ادامه به نقش رسانه‌ها در ارتقای مشارکت سیاسی و حضور مردم در انتخابات شورای شهر، روستا و ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود: تمهیدات لازم برای مشارکت مردمی با توجه به بیماری کرونا ویروس باید اندیشیده شود. رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان به لزوم دریافت گواهی عدم سوءپیشینه داوطلبان انتخابات شهر و روستا و اعتبار سه ماهه این گواهی پرداخت و گفت: ثبت‌نام داوطلبان شورای شهر از ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ و روستاها از ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ آغاز می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی استانداری کرمان همچنین به برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی و دستورالعمل‌های رسانه‌ای این ایام، اشاره و سه رویکرد برنامه‌های تبلیغی و اطلا‌ع‌رسانی مدنظر ایام‌الله دهه فجر را تعمیق‌بخشی به گفتمان انقلاب اسلامی، تقویت نظام سیاسی برآمده از انقلاب اسلامی و تشریح خدمات دولت عنوان کرد.

دکتر تقی‌زاده از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی پزشکی کرمان در برگزاری نشست‌های مجازی و پاسخگویی به سوالات متعدد در ارتباط با بیماری کرونا ویروس به ویژه در ماه‌های نخست بیماری تقدیر کرد و نتیجه این آگاهی بخشی را همراهی جامعه با کادر بهداشت و درمان برای مدیریت مقابله با بیماری کرونا ویروس دانست.

مدیرکل روابط عمومی استانداری کرمان، پویایی شورای اطلاع‌رسانی استان را متناسب با مباحث روز استان مورد تاکید قرار داد و گفت: یکی از مباحثی که شورای اطلاع رسانی استان باید به آن ورود می‌کرد در ارتباط با هلیل‌رود بود که انتشار ناقص برخی مطالب موجب سوء تفاهم‌هایی شد.

وی اضافه کرد: از طرف استاندار و روابط عمومی استانداری پاسخ‌هایی به شبهات به وجود آمده داده شد و در نهایت همه تابع نظر کارشناسی وزارت نیرو و مراجع ذیصلاح هستیم.

تقی‌زاده ادامه داد: از طرف استاندار تمام خواسته‌ها و مطالبات مردم مطرح شده در رسانه‌های رسمی و شبکه‌های اجتماعی جمع‌بندی و به مراجع ذیصلاح  ارسال شده است با این حال شورای اطلاع‌رسانی استان می توانست در اولین نشانه‌ها از فضای تنش زا و دو قطبی شدن جامعه می‌توانست به سمت انسجام‌بخشی وارد شود.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد تنش‌، انرژی را از استان می‌گیرد، ما بحث سانسور را نداریم، اما می‌توان به نحوی مدیریت موضوع را داشت که ضمن پاسخگویی به مطالبه مردم، ایجاد فاصله در جامعه را شاهد نباشیم.

وی خاطر نشان کرد: مدیران پاسخگوی مردم و رسانه ها باشند و به طور مرتب نشست و کنفرانس خبری برگزار کنند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: