به گزارش خبرگزاری برنا؛ علی یار اسکندری‌نسب، در جمع خبرنگاران از فعال شدن سامانه جامع ثبت‌نام داوطلبان ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی روستا خبر داد و گفت: نحوه ثبت‌نام داوطلبان همانند شورا‌های اسلامی شهر‌ها است.

او افزود: ثبت‌نام از طریق مراجعه حضوری به بخشداری‌ها از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۱۸، از طریق اپلیکیشن موبایلی (دانلود برنامه ثبت‌نام از پورتال وزارت کشور و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره (v.Keshvar) انجام می‌شود.

اسکندری نسب تصریح کرد: ثبت‌نام از طریق نسخه ویندوز و قابل نصب بر روی رایانه و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره (v.Keshvar) و از طریق دفاتر پیشخوان دولت در شهر‌ها و روستا‌ها و دریافت رسید چاپی ممهور به مُهر آن دفتر و همچنین پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره (v.Keshvar) انجام می‌شود.

او با بیان این که ثبت‌نام از دواطلبان به مدت هفت روز تا ۲۳ فروردین ماه ادامه دارد، بیان کرد: برای شورا‌های عشایری نیز ثبت نام در همین ایام در مناطق قشلاقی صورت می‌گیرد.

اسکندری‌نسب گفت: انتخابات شهر کرمان به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود و صندوق‌های اخذ رای مربوطه نیز فراهم شده و مشکلی در امر برگزاری انتخابات الکترونیکی در شهر کرمان نداریم.

اسکندری نسب تصریح کرد: تعداد روستا‌هایی که در سراسر استان انتخابات ششمین دوره شورا‌های اسلامی برگزار می‌شود بالغ بر ۲ هزارو ۵۰۰ روستا است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: