به گزارش خبرگزاری برنا؛ سیدمهدی قویدل در نشست هم‌اندیشی با رئیس مرکز داوری اتاق بازرگانی کرمان، بیان کرد: «یکی از برنامه‌های سال‌های گذشته‌ی این معاونت، تعامل و همگرایی با اتاق بازرگانی بوده که ماحصل آن برگزاری نشست‌ها و تدوین کتب علمی بوده است».

وی ادامه داد: «آیت‌الله رئیسی در سال گذشته و در قالب سند تحول قوه قضاییه هفت ماموریت بسیار مهم را اعلام کرده که یکی از این ماموریت‌ها محوریت پیشگیری از وقوع جرم است و در این زمینه ۳۶ راهبرد مربوط به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم می‌باشد که در ۱۲ مورد به صورت مستقیم و مجری و در ۲۴ مورد نیز همکاری خواهد داشت».

قویدل با تاکید بر این‌که مهم‌ترین مسئله راهبردی سال ۱۴۰۰ با محوریت اقتصاد و پشتیبانی از فعالان اقتصادی است، گفت: «در برنامه‌های سال جاری که منطبق با سند تحول قوه قضاییه خواهد بود، پیشگیری از جرایم مرتبط با کسب‌وکارهای اینترنتی، ارائه‌ی راهکارهای پیشگیری از شیوه‌های نوین کلاهبرداری در فضای مجازی و... به صورت ویژه پیگیری خواهند شد که رفع تعارض منافع موارد مربوط به مسئله‌ی تجاری و بازرگانی و جرایم فضای سایبری بر اساس پرونده‌های جاری در سطح استان و ارتقای آگاهی‌های حقوقی و عمومی در جامعه‌ی صنفی و بازرگانی که به نوعی مرتبط با برنامه‌های معاونت هستند پیگیری خواهد شد».

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان همچنین بیان کرد: «در برنامه‌های سال ۱۴۰۰ برگزاری همایش جرایم فضای مجازی با تکیه و اولویت موضوعات اقتصادی در دستور کار معاونت قرار گرفته است، ضمن این‌که از طرح‌های ابتکاری در حوزه ی قضایی نیز با حمایت از سرمایه‌گذاران و شناسایی نقاط ضعف و خطرهای ایمنی در مراجع کاری که منجر به بروز حوادث کارگری می‌شود نیز استقبال خواهد شد».

وی یادآور شد: «در سال جدید همچنین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان در قالب جشنواره طرح پیشگیری؛ از طرح‌های ابتکاری و پیشگیرانه کاربردی حمایت خواهد کرد و برخی از طرح‌هایی که در سال‌های گذشته در سطح استان برگزار شده و نتایج بسیار خوبی دریافت کرده، امسال نیز این پروژه با راهبری و نظارت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان و در راستای حمایت از تولید و اقتصاد استان اجرا خواهد شد».

قویدل افزود: «همچنین جهت حمایت از تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها که شعار سال ۱۴۰۰ است برنامه‌های اثربخشی در دستور کار این معاونت قرار دارد که یکی از این موارد در بحث پیشگیری از قاچاق کالا و حمایت از مراکز تولیدی است و مجموعا ۶۰ برنامه در حوزه‌های قضایی استان در دستور کار قرار خواهد گرفت».

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: