به گزارش خبرگزاری برنا؛ یوسف جعفری با تاکید بر اینکه نقش اصناف در انتقال بیماری کرونا بسیار اندک است، افزود: با توجه به گفته‌های ستاد ملی کرونا بیش از ۵۰ درصد انتقال ویروس کرونا در دورهمی‌ها و مجالس خانوادگی صورت می‌گیرد و انصاف نیست تمامی فشارها به حوزه اصناف وارد شود و حمایتی هم از این قشر صورت نگیرد.

وی تصریح کرد: در این شرایط بد اقتصادی، تعطیلی واحدهای صنفی، همان امید فروش اندک را از مغازه‌دار می‌گیرد، آیا مسئولان می‌توانند راهکاری برای پرداخت اجاره بها، چک‌های معوق و هزینه‌های عوارض شهرداری، حقوق و بیمه کارکنان، مالیات و دیگر هزینه‌های واحدهای صنفی ارائه کنند!؟

جعفری اظهارکرد: اجرای محدودیت‌ها برای مهار بیماری کرونا در همه جامعه یکسان نیست و همیشه تنها قشری که باید تعطیل شوند اصناف هستند و دیگر ادارات و سازمان‌ها که بیشترین عامل انتقال ویروس هستند، مانند بانک‌ها و ... مثل قبل باز هستند و فعالیت دارند و این موضوع عادلانه نیست.

وی افزود: در این شرایط اقتصادی که اصناف نیز مشکل تامین معیشت خانواده و هزینه اجاره بها و ... را دارند، بهتر است حداقل برای گروه شغلی ۲ محدودیت ساعتی اعمال شود تا در ساعات مشخصی، واحدهای صنفی بتوانند باز و فعال باشند و در کنار آن، نظارت بیشتری بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت بگیرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: