به گزارش خبرگزاری برنا؛ عباس ضیا در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش استان با بیان اینکه  ثبت نام  قطعی دانش آموزان پایه اول ابتدایی بدون سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی ممنوع است تاکید کرد: نوآموزان باید به موقع به پایگاه‌های سنجش که از سوی اداره آموزش و پرورش استثنایی تعیین می شود مراجعه کنند.

وی گفت: انجام فرایند ثبت نام به شیوه غیر حضوری از طریق سامانه سیدا و درگاه پادا صورت می‌گیرد و در صورت ضرورت ثبت نام به شیوه حضوری در مناطق کمتر برخوردار و فاقد زیر ساخت‌های اینترنتی از طریق سیستم نوبت دهی به منظور پیشگیری از ازدحام خانواده‌ها و دانش آموزان انجام می‌شود.

ضیا با بیان اینکه ثبت نام تمامی دانش آموزان در سامانه سیدا و از درگاهhttp://pada.medu.ir  انجام می‌ شود گفت: ثبت نام میان پایه‌ها نیز پس از ثبت ارزشیابی پیشرفت تحصیلی دانش آموزان به صورت خودکار انجام می‌شود و دانش آموز در پایه بالاتر در همان مدرسه ثبت نام می‌شود و نیازی به مراجعه دانش آموز یا اولیا به مدرسه نیست.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه ثبت نام دانش آموزان پایه اول به صورت حضوری و توسط اولیا در مدارس انجام می‌شود؛ گفت: برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی، توصیه‌های لازم به مدیران مدارس انجام شده و اولیا نیز باید براساس نوبت دهی الکترونیکی انجام شده توسط مدارس به منظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی به مدارس مراجعه کنند هرچند در سامانه پادا نیز امکان ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان پایه اول ابتدایی فراهم شده است .

عباس ضیا افزود: سن ثبت نام پیش دبستانی (۱)، چهار تا پنج سال تمام (متولدین ۹۵/۰۷/۰۲ الی ۹۶/۰۷/۰۱) و سن پیش دبستانی (۲)، پنج تا شش سال تمام (متولدین ۹۴/۰۷/۰۲ الی ۹۵/۰۷/۰۱) می‌باشد.

وی تاکید کرد: مدیران مدارس، دانش آموزان ورودی پایه اول ابتدایی را که دوره پیش دبستانی را نگذرانده اند شناسایی و در اسرع وقت به ادارات آموزش و پرورش معرفی نمایند تا زمینه برگزاری کلاس های آمادگی در فصل تابستان برای این کودکان فراهم شود.

ضیا با اشاره به اینکه دریافت  هر گونه وجه هنگام ثبت نام در مدارس دولتی به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث و کتب درسی ممنوع می‌باشد گفت: ثبت نام دانش آموزانی که محل سکونت آنان به مدرسه نزدیک‌تر است در اولویت است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: