به گزارش خبرگزاری برنا؛ استاندار کرمان به مناسبت ۵ خرداد ماه روز ملی حمایت از خانواده زندانیان در مجمع عمومی انجمن حمایت از زندانیان استان با حضور رئیس کل دادگستری، مدیرکل زندان‌های استان و اعضای هیات‌های انجمن‌های حمایت از زندانیان شرکت کرد.

علی زینی‌وند در این نشست به رتبه برتر استان در جذب کمک‌های خیران برای کمک به خانواده زندانیان اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد این کمک‌ها گره‌گشایی از زندانیان جرائم غیرعمد و خانواده آنها باشد.

استاندار کرمان از خیران خواست تا علاوه بر جشن‌های گلریزان در مقاطع مختلف زمانی در سال به این مسئله توجه کنند و حمایت خیرخواهانه خود را از این قشر آسیب پذیر داشته باشند.

وی گفت: متاسفانه چشم‌انداز روشنی برای کنترل جرائم و کاهش زندانیان در آینده نزدیک وجود ندارد و اگر تغییری در قوانین جرم‌زدایی و مجازات‌های جایگزین نباشد، فرآیند افزایش زندانی‌ها همچنان ادامه خواهد داشت و در نتیجه راهی نداریم که برای کاهش آسیب‌های مرتبط با این معضل بزرگ، انجمن‌ها و حمایت‌ها را افزایش دهیم که از آسیب‌های جدی آن بکاهیم.

زینی‌وند با اشاره به اینکه 68 درصد زندانیان مرتبط با مواد مخدر هستند، تصریح کرد: درصدی کمی از این زندانیان به مافیای اصلی مواد مخدر مربوط می‌شود و اکثرا برای معیشت روزانه زندگی و خرده‌فروشی محکوم شده‌اند.

استاندار کرمان با برشمردن اهتمام جدی مدیران استانی در حمایت از زندانیان جرائم غیرعمد بر استفاده از توان اداری و عمومی برای تقویت بنیه مالی انجمن، حرفه‌آموزی هدفمند به زندانیان و توانمندسازی خانواده زندانیان در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: