به گزارش خبرگزاری برنا؛ میثم پاریزی در حاشیه بازدید مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان از دفتر مشاوره امید زندگی در کرمان اظهار داشت: امروز با توجه به شرایط حاکم بر جامعه، نیاز داریم فرهنگ مشاوره به عنوان یک فرهنگ فراگیر نهادینه شود تا عامه مردم بتوانند برای مشکلاتشان از مراکز مشاوره استفاده کنند.

او خطاب به مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: از حسن اعتماد شما و آقای تندگویان که این میزبانی را به کرمان دادید، سپاسگزارم.

پاریزی به سامانه ملی امید زندگی اشاره و تصریح کرد: برای راه اندازی سامانه ملی امید زندگی ابتدا یک تحلیلی صورت گرفت، سپس تصمیمی گیری شد تا این سامانه در این حوزه راه اندازی شود و این کار با قراردادی که با شرکت مربوط بسته شد، انجام شد.

او با اعلام اینکه در هر کاری ممکن است، ایراداتی وجود داشته باشد که این ها باید مرتفع شود، بیان کرد: در مجموع، کار ارزشمندی است که پس از آنالیزها و تحلیل هایی صورت گرفته، اجرایی شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: معتقدم نباید بخش پشتیبانی این سامانه منوط به پشتیبانی های بخش دولتی باشد، چرا که در بخش دولتی تغییرات و نظرات سلیقه ای زیادی داریم و ممکن است، کسانی ورود کنند که این را قبول نداشته باشند، پس شما باید این سامانه را مستقل کنید و کار را به جایی برسانید که بتواند خودش، خودش را اداره کند.

پاریزی افزود: راغب هستیم، وزارتخانه کمک کند، کار تکمیل شود و این حمایت صورت گیرد و انتظار داریم استان نیز انتظارات را برآورده کند.

او تصریح کرد: این سامانه، یک سامانه ملی است، با توجه به اینکه مرکزیتش کرمان است، پس باید نمود کارش در کرمان بیشتر باشد و سپس بتواند به سایر استان های کشور تعمیم پیدا کند تا آن مطلوبی که مدنظر وزارت است هم تأمین شود.

پاریزی تأکید کرد: این کار نباید به شکل نیمه تمام رها شود، بکله باید یک ساماندهی صورت گیرد و تکمیل آن انجام شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: معتقدم روز به روز که جلوتر می رویم، مباحث مربوط به مشاوره به صورت نیاز و ضرورت در بین مردم و جامعه احساس می شود.

پاریزی ابراز امیدواری کرد: کرمان در حوزه جوانان و مسائل مربوط به این حوزه با مجموعه سمن ها و نیروهای مستعدی که دارد و کارهایی که انجام شده مانند شبکه ملی امید زندگی، بتواند پاسخگوی اعتماد وزارت ورزش و جوانان باشد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: