به گزارش خبرگزاری برنا؛ علی زینی‌وند در حاشیه بازدید از غرفه اتاق کرمان در نمایشگاه اختصاصی اوراسیا، با تاکید بر اینکه اتاق کرمان، اتاق فکر و فرمان استان است، افزود: این مجموعه فعالیت های ارزشمندی را انجام داده که قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: اتاق بازرگانی کرمان نه تنها در سطح کشور بلکه در سطح بین المللی معروف است که کارها را با هدف، برنامه، دانش و بررسی انجام می دهد که یکی از این اقدامات مهم، شرکت در نمایشگاه اوراسیاست که با توجه به مشکلات شرکت های کوچک و متوسط استان در بازاریابی و برندینگ، این نمایشگاه زمینه را برای دسترسی آنها به بازارهای داخلی و بین المللی بیشتر فراهم می‌کند.

استاندار کرمان اظهار کرد: یکی از اقدامات خوب اتاق کرمان در این نمایشگاه، فراهم کردن زمینه لازم برای حضور این شرکت ها در نمایشگاه است که می تواند ما را به شبکه‌ای از کشورهای اوراسیا متصل کند. زینی‌وند، خاطرنشان کرد: توانمندی های استان در این نمایشگاه به ویژه در بخش های صنایع دانش بنیان، فولادی، کشاورزی، فرآوری کشاورزی مانند بسته بندی، صنایع دستی و... ارائه شد که امیدواریم پس از این نمایشگاه و حضور در نمایشگاه های مشابه شاهد رشد در این صنایع کوچک و متوسط باشیم.

 زینی وند، با بیان اینکه از فعالیت ها و پیگیری های اتاق کرمان قدردانی می‌کنم، خاطرنشان کرد: اتاق کرمان در تولید واژه‌هایی برای ایجاد توازن در توسعه استان، تولید اسناد، راه‌اندازی پنجره واحد و مقررات زدایی و در معرفی ظرفیت‌های توسعه‌ای به ما کمک می کند و در حوزه صادرات نیز فعالیت های مهمی مانند شرکت در اینگونه نمایشگاه ها را انجام می دهد.

استاندار کرمان، گفت: امیدواریم اتاق کرمان به یکی از محورهای مهم فرماندهی توسعه در استان تبدیل شود و این شیوه را با سرعت و پشتیبانی لازم ادامه دهیم. وی ادامه داد: اتاق کرمان با تشکیل کارگروه‌های فنی، در نشست های شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان، بسته های کارشناسی و کاربردی تهیه و تولید می‌کند که باعث گره گشایی از برخی مشکلات استان و کشور می شود.

زینی وند خطاب به نخبگان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از محتواهای متفکرانه و مفید اتاق کرمان که حاصل سال ها انباشت تجربه و علم است، در راستای هدفمندی در توسعه و بهبود فضای کسب و کار استان استفاده شود همانطور که استانداری از این تولیدات استفاده می کند.

گفتنی است پیش از این نیز سیدمهدی طبیب زاده رئیس اتاق کرمان، محمدعلی محمدمیرزائیان رئیس کمیسیون بازرگانی اتاق کرمان، حمید زادبوم رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از غرفه اتاق کرمان و این نمایشگاه بازدید کردند.     

اولین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا از 18 تا 21 تیرماه 1400 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ایران برگزار شد که غرفه اتاق کرمان در این نمایشگاه دایر بود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: