به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ دکتر محمدجواد فدائی در جلسه برنامه‌ریزی ستاد راهیان نور استان کرمان، برگزاری اردوهای راهیان نور در سطوح مختلف دانش‌آموزی و دانشجویی را اقدام بسیار ارزشمندی دانست و گفت: استان کرمان این توانایی را دارد که امکانات لازم برای انتقال ویژگی‌های حاج قاسم سلیمانی به جوانان را تحت عنوان اردوی راهیان نور ۲ تامین کند.

استاندار کرمان با بیان اینکه استان کرمان ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد و ما به وظیفه خود در راستای ترویج این فرهنگ عمل خواهیم کرد افزود: پیشنهاد می‌شود که راه، روش و منش سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به جوانان و جامعه معرفی شود. وی پیشنهاد داد: قرارگاه راهیان نور در کشور مرقد شهید سردار سپهبد سلیمانی را به عنوان مقصد جدید سفر کاروان های راهیان نور در نظیر گیرد که در این راستا حضور در گلزار شهدای کرمان، بازدید از موزه دفاع مقدس از یادگارهای سردار شهید سلیمانی و لشکر ۴۱ ثارالله و آشنایی با شخصیت و راه و سیر شهدا به ویژه این شهید والامقام را از اهداف این برنامه‌ها می‌توان اعلام کرد.

سردار یعقوب سلیمانی فرمانده مرکزی راهیان نور بسیجیان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در ادامه این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مقاومت گفت: یکی از بسترهایی که در بازدارندگی توطئه‌های دشمنان موثر بوده، فرهنگ دفاع مقدس است.

وی علت حضور میلیونی مردم در تشییع سردار ولایت را، فرهنگ دفاع مقدس دانست و بیان کرد: با هیچ معیاری حضور و نقش مردم در این تشییع پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی قابل سنجش نبود. فرمانده مرکزی راهیان نور بسیجیان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس را امتداد قیام امام حسین (ع) عنوان کرد و افزود: معتقدیم برگزاری اردوهای راهیان نور موقعیت مناسبی برای ترویج مسیر شهدا و سبک زندگی شهدا در جامعه است.

وی بر لزوم ترویج اخلاقیات و فرهنگ دفاع مقدس در اردوی راهیان نور برای نسل جوان تاکید کرد و عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در اردوهای راهیان نور حضور داشتند که در این راستا ۳ هزار و ۵۵۵ نفر دانش آموز از استان کرمان در این اردوها حضور داشتند.

سلیمانی با بیان این مطلب که آمادگی برگزاری راهیان نور ۲ را داریم تا دانش‌آموزان برای شناختن شخصیت حاج قاسم سلیمانی در کرمان حضور یابند، تصریح کرد: با توجه به اینکه موزه دفاع مقدس یکی از آثار به یادگار مانده از حاج قاسم سلیمانی است، دانش‌آموزان سراسر کشور با حضور در این شهر ضمن بازدید و آشنایی با دوران دفاع مقدس، می توانند با شخصیت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نیز آشنا شوند.

فرمانده مرکزی راهیان نور بسیجیان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: بر اساس بازدیدهایی که انجام داده ایم ظرفیت ریلی و اتوبوسی برای برگزاری راهیان نور ۲ در کرمان باید تامین شود زیرا متاسفانه زیرساخت‌های استان کرمان نسبت به سایر استان‌ها عقب مانده‌تر است و این مشکل از ما مسئولین است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: