به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ مجید سعیدی در این خصوص عنوان کرد: بارندگی‌های شدید سوم و چهارم فروردین ماه، چهار شهرستان رودبار جنوب، قلعه‌گنج، کهنوج و ریگان تحت تاثیر بیشتری قرار گرفتند.  

وی افزود: پیش‌بینی هواشناسی بر بارش تجمعی 70 میلیمتر در استان بود، اما ما شاهد 140 میلیمتر بارندگی طی چند ساعت بودیم که سیل‌خیزی مناطق جنوبی را تشدید کرد.

سعیدی ادامه داد: عملیات امدادرسانی از لحظات اولیه آغاز شد و با تلاش شبانه‌روزی دستگاه‌های امدادی، کمک‌رسان، اجرایی و ... اکثر نقاط سیل‌زده استان از اضطرار خارج شده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان از بازگشایی 155 راه روستایی، برقراری شبکه و خط انتقال برق 210 روستا و رفع مشکل آب 167 روستا در مناطق سیل‌زده جنوب کرمان خبر داد.  

وی همچنین با اشاره به رفع مشکل شبکه فاضلاب شهر کهنوج عنوان کرد: مباحث امدادرسانی توزیع اقلام غذایی و دفن و معدوم‌سازی 1500 راس دام تلف شده انجام و امر واکسیناسیون و سپاشی مابقی دام‌ها نیز در حال انجام است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان همچنین به مشکل قطع ارتباط آنتن‌دهی تلفن‌های همراه و ثابت در روز اول سیل در استان اشاره کرد و گفت: موارد متعددی است که در زمان بحران با قطع ارتباط تلفنی مواجه می‌شویم. 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: