به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ دکتر پرویز یزدانپناه افزود: هم اکنون 274 بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد 70 نفر مبتلای قطعی و 14 نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی اضافه کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 27588مورد گزارش شده است.

وی اضافه کرد: از 741جواب نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، حدود 52 درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستانهای گچساران(٤٢ درصد )، کهگیلویه(٤٤ درصد) ،بهمئی(٥٤ درصد)،بویراحمد(٥٢ درصد)،چرام (٨٠ درصد) و دنا (٥٣ درصد)  موارد مثبت می باشند. همچنین از 605 نمونه رپید تست گرفته شده 10 درصد موارد مثبت و بترتیب در کهگیلویه، لنده و چرام می باشند.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اذعان داشت: از مردم شریف استان تقاضا داریم که از بیرون رفتن در روز سیزده فروردین خودداری و با صبر و تحمل در این روز ها، از رخداد اتفاق های ناگوار برای خانواده و جامعه جلوگیری نمایند.

دکتر یزدان پناه افزود: سفر به طبیعت و روستاها و مراسمات جمعی منجر به انتقال و گسترش بیماری شده و افراد زیادی مبتلا خواهند شد که در طی هفته آینده تخت خالی بیمارستانی برای پذیرش بیماران وجود نخواهد داشت و مرگ و میر های دو رقمی در روز می تواند بوجود آید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: