به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛دکتر پرویز یزدانپناه افزود: هم اکنون 422 بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد 97 نفر مبتلای قطعی و 22 نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند. در طی سه هفته گذشته تعداد موارد بستری در استان افزایش قابل توجهی یافته است که نگران کننده می باشد.

وی اذعان داشت:تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 28939 مورد گزارش شده است.

وی اضافه کرد:از 1037 نمونه پی سی آر دریافت شده حدود 57 درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مربوط به بویراحمد، کهگیلویه، گچساران، دنا و چرام هستند. همچنین از 938 نمونه رپید تست حدود 22 درصد موارد مثبت و بیشترین آمار در شهرستان های چرام ،کهگیلویه، بویراحمد و لنده می باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطر نشان کرد:تجمعات و دورهمی ها از مهمترین دلایل قوت گرفتن کرونا در استان است، متاسفانه شاهد افزایش نگران کننده بیماران بستری هستیم و تا زمانی که مشارکت مردم در رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و حذف تجمعات وحود نداشته باشد روند صعودی  بیماری ادامه خواهد داشت.

وی یادآوراشد:چنانچه از همین امروز محدودیت ها کامل اجرا شود و همه مردم نیز همکاری بنمایند حداقل تا دو هفته بعد روند افزایشی موارد بستری در استان وجود خواهد داشت و طبیعتا تا چند هفته بعد روند صعودی موارد مرگ و میر در استان ادامه پیدا خواهد کرد.لذا تا دیر نشده است باید محدودیت ها شروع شود و دستورالعمل های بهداشتی نیز بطور کامل توسط مردم رعایت شود.

دکتر یزدانپناه خاطر نشان کرد:در این شرایط خطرناک توصیه ما استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، عدم حضور در مراکز شلوغ و پرخطر مانند بازار و بیمارستانها و موسسات پزشکی، عدم حضور در هر نوع تجمعی، پرهیز از مصرف غذا در رستورانها، عدم خروج از خانه بجز در موارد ضروری و ...می باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: