به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کووید 19 استان به 502 نفر خبر داد و گفت:متاسفا نه طی 24 ساعت گذشته 4 هم استانی بر اثر ابتلا به کووید 19 جان خود را از دست دادند.

پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 512 بیمار در بیمارستان‌های استان بستری است که 128 نفر از این بیماران مبتلای قطعی و 24 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد:از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد حدود 30 هزار نفر بهبود یافته گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به خصوص افزایش تجمعات و دورهمی‌ها منجر به شیوع بیش از پیش کرونا در این استان شده است.
 
وی ادامه داد:از 1003 نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج حدود 44 درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه، گچساران و دنا بود. همچنین از 890 نمونه رپید تست 25 درصد موارد مثبت و عمدتا در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه، بهمئی و لنده هستند.

دکتر یزدان پناه بیان کرد:روند افزایشی کرونا در استان از اسفند ماه شروع و همزمان با سفر‌ها و جابجایی‌های گسترده نوروزی شهروندان به استان شتاب گرفته و در مسیر صعودی قرار دارد.

یزدانپناه گفت: کاهش رعایت دستور
العمل‌های بهداشتی به خصوص افزایش تجمعات و دورهمی‌ها منجر به شیوع بیش از پیش کرونا در این استان شده است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: