به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛علی محمد غریبی دبیر شورای روابط عمومی و اطلاع رسانی صنعت آب و برق استان گفت: نخستین جشنواره منطقه‌ای فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای «آب و انرژی» که قرار است با همکاری یونسکو و وزارت نیرو برگزار شود، بنا به درخواست علاقه‌مندان برای ارسال آثار، تا ۱۷ اردیبهشت‌ ماه سال‌جاری تمدید شد.

وی افزود: این جشنواره به میزبانی وزارت نیرو و یونسکو روز ۱۵ ژوئن ۲۰۲۱ یا ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ همزمان با گرامیداشت هفته محیط زیست در سه حوزه‌ مستند، داستانی و انیمیشن برگزار خواهد شد.

غریبی یادآور شد: پنج محور این جشنواره که با شعار ۱۰۰ ثانیه برای آب و انرژی و با همکاری دفتر منطقه‌ای یونسکو و وزارت نیرو برگزار می‌شود، شامل «ارزش زیست‌محیطی آب و انرژی»، «ارزش اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آب و انرژی»، «تغییر اقلیم، آب و انرژی»، «نقش رسانه در آموزش و مدیریت مصرف بهینه آب و انرژی» و «دسترسی به آب سالم و انرژی پایدار» است.

وی عنوان کرد: بر این اساس، آگاهی‌‌بخشی درخصوص اهمیت مدیریت مصرف آب و انرژی در جهت حفظ محیط زیست، تبیین نقش بهره‌برداری بهینه از منابع آب و انرژی در توسعه پایدار، ترغیب جامعه به مدیریت مصرف آب و انرژی در زمان بحران‌های فراگیر، آشنایی با نحوه تولید، انتقال و توزیع انرژی و آشنایی با نحوه جمع‌آوری، استحصال، فرایند انتقال، تصفیه و توزیع آب اهداف جشنواره را شامل می‌شود. 

غریبی تصریح کرد: در سه بخش مستند، داستانی و انیمیشن برای رتبه نخست، تندیس جشنواره و مبلغ ۱۰۰۰ دلار به بهترین فیلمساز خارجی یا معادل ریالی آن برای فیلمساز ایرانی اختصاص یافته است.

وی یادآور شد: برای رتبه دوم نیز تندیس جشنواره و مبلغ ۷۰۰ دلار به فیلمساز خارجی یا معادل ریالی آن برای فیلمساز ایرانی و برای رتبه سوم هم تندیس جشنواره و مبلغ ۳۰۰ دلار به فیلمساز خارجی یا معادل ریالی آن برای فیلمساز ایرانی در نظر گرفته شده است.

غریبی گفت: با اعلام دبیرخانه این جشنواره، علاقه‌مندان و فیلمسازان به منظور شرکت در جشنواره «آب و انرژی» تا مهلت تمدید شده ۱۷ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ فرصت دارند، آثار خود را از طریق وب‌ سایت جشنواره به نشانی www.100-we.co ثبت کنند.

وی از  فیلمسازان و مستندسازان هم استانی خواست آثار خود را برای این جشنواره ارسال نمایند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: