به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛پرویز یزدان پناه اظهار داشت: هم اکنون 190 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، 87 بیمار کرونایی قطعی بوده و 19 بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد، 47هزار و 487 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی ادامه داد: امروز تعدادی نمونه پی سی آر از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که عمده موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه و گچساران هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه همراهی مردم عامل مهم کاهش آمار و مرگ و میر ناشی از کووید 19 است گفت: از همه مردم استان می‌خواهم که نکات و توصیه‌های بهداشتی را با جدیت هر چه بیشتر رعایت کنند تا شاهد جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری و کنترل آن باشیم.

وی افزود: هر چند با شیب ملایم و نزولی آمار مبتلایان به کووید 19 در استان رو به رو بودیم، اما پس از رفع محدودیت‌ها بیشتر باید مراقب بود و صنوف باید با احتیاط بیشتری به فعالیت خود ادامه دهند.

یزدان پناه گفت: چنانچه بی توجهی به دستورالعمل‌ها و تردد بی مورد در بازار اتفاق افتد، آمار مجددا افزایش یافته و مجبور به اعمال محدودیت‌های بیشتری خواهیم بود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: