به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به اینکه طرح اکرام ایتام و محسنین یکی از موفق‌ترین برنامه‌های کمیته امداد برای کمک به این قشر از جامعه هدف است، گفت: 8466 یتیم و فرزند محسنین از حمایت‌های این نهاد در استان بهره‌مند هستند که از تعداد 2741 نفر یتیم و مابقی فرزند محسنین اند.

مبشری بابیان اینکه فرزندان ایتام کودکانی هستند که از نعمت پدر محروم‌اند، افزود: محسنین شامل فرزندان مددجوی دارای سرپرست است، که پدر خانواده به دلیل کهولت سن، بیماری و ازکارافتادگی و یا علل دیگر، توان اداره زندگی را ندارد.

وی تصریح کرد:  به همت خیران و حامیان نیکوکار، از مجموع ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد 8461 نفر دارای حامی و تنها 5 یتیم و فرزند محسنین بدون حامی داریم.  

مبشری تعداد حامیان طرح اکرام ایتام کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد را 10551 نفر عنوان و بیان کرد: 8741 نفر از این حامیان فعال و ماهیانه کمک‌های خود را برای فرزندان معنوی خود واریز می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه 853 نفر از حامیان طرح اکرام ایتام استان در سال جاری جذب‌شده‌اند، تصریح کرد: حامیان ایتام در سه‌ماهه اول سال جاری پنج میلیارد تومان به فرزندان معنوی خود به‌صورت نقدی و غیرنقدی کمک کرده‌اند.

مبشری به سرانه کم ایتام و فرزندان محسنین در کهگیلویه و بویراحمد اشاره و بیان کرد: سرانه ماهیانه ایتام استان کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری 394 هزار تومان و سرانه محسنین 277 هزار تومان است.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در خصوص حمایت از ایتام و فرزندان محسنین کمیته امداد گفت: متقاضیان نیکوکار می‌توانند برای سرپرستی ایتام و فرزندان محسنین این نهاد به سایت اکرام و محسنین به آدرس ekram.emdad.ir   اقدام کنند.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بابیان اینکه کمک‌های اهدایی حامیان برای رفع نیازهای تحصیلی، معیشتی، مسکن، و درمان ایتام و محسنین هزینه می‌شود، افزود: شماره‌گیری #۰۷۴*۸۸۷۷* با تلفن همراه را از دیگر راه‌های کمک‌رسانی به ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت این نهاد اعلام کرد.

مبشری بابیان اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور نیکوکاران می‌توانند با روش‌های نوین الکترونیکی حامی طرح‌های اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد شوند، تصریح کرد: خیران با ارسال عدد یک (1) به سامانه پیامکی ارتباط مردمی 30003333  و متعاقب آن ارسال کد 074 نیز می‌توانند در خصوص پیوستن به جمع حامیان ایتام استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام آمادگی کنند.

وی ادامه داد: پس‌ازاین اقدام خیران نیکوکار، امدادگران کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در سریع‌ترین زمان ممکن با آن‌ها تماس گرفته و در خصوص نحوه یاری‌رسانی به ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین آنان راهنمایی می‌کنند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: