به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛علیرضا اتابک در کمیته برنامه ریزی گچساران  افزود: از این میزان اعتبارات یکهزارو ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای و سه هزار میلیارد ریال ملی استانی بوده است.

وی بیان کرد:  یکهزارو ۸۵۰ میلیارد ریال  اعتبار استانی امروز بین دستگاه های اجرایی گچساران توزیع شد.

اتابک تصریح کرد: از این میزان اعتبارات استانی ۲۱۰ میلیارد ریال از محل استانی، ۹۸۰ میلیارد ریال درآمد حاصل از فروش نفت، ۴۴۰ میلیارد ریال از محل قانون استفاده از توازن، ۱۰۰ میلیارد ریال مالیات ارزش بر افزوده، ۸۰ میلیارد ریال راه های روستایی و ۴۰ میلیارد ریال آب روستایی و عشایری است.

وی ابراز کرد: میزان اعتبارات استانی در نظر گرفته شده نسبت با سال ۹۹بیش از ۶۲ درصد افزایش یافته است.

فرماندار گچساران گفت: اعتبارات عمرانی این شهرستان در ۲۸ فصل و ۶۰ برنامه توزیع شد.

اتابک با بیان اینکه  این میزان اعتبارات برای ۳۰۰ طرح عمرانی در نظر گرفته شده گفت: بیشترین اعتبارات امسال  مربوط به توسعه خدمات شهری و روستایی می باشد که ۴۰۰ میلیارد ریال برای این بخش در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: برای فصل  منابع آب با ۲۸۰ میلیارد ریال، حمل و نقل با ۲۴۰ میلیارد ریال، کشاورزی و منابع طبیعی ۱۱۵ میلیارد ریال ، اموزش و پرورش و  فرهنگ و هنر و ورزش همگانی با ۱۰۰ میلیارد ریال،حفظ و امنیت عمومی ۸۵ میلیارد ریال و دین و مذهب ۷۵ میلیارد ریال در نظر گرفته شد.

فرماندار گچساران گفت: همچنین از محل ارزش و افزوده هفت میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برای روستاهای بدون دهیاری در نظر گرفته شده که سهم عشایر از این میزان اعتبارات ۷۷ درصد است.

وی ادامه داد: همچنین  یکهزارو ۴۸۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی به طرح های این استان تخصیص داده شده است. 

اتابک گفت: امسال اعتبارات مناسبی از محل  های مختلف به طرح های این شهرستان اختصاص یافته و انتظار می رود دستگاه های اجرایی در اسرع وقت نسبت به موافقت نامه ها با سازمان برنامه ریزی و بودجه استان اقدام کنند.

وی گفت: چنانچه  دستگاه های اجرایی این شهرستان در زمینه جذب اعتبارات کم کاری کنند اعتبارات ان اداره به دستگاه های اجرایی فعال در زمینه اجرای طرح ها تخصیص خواهد یافت.

اتابک افزود: افزایش محصولات آبی، تامین آب، کاهش آلودگی، حفاظت گونه های زیستی، توسعه خدمات شهری، روستایی و عشایری، طرح هادی، توسعه راه ها، توسعه زیر ساخت های ورزشی، اصلاح شبکه برق از مهمترین طرح های در دست اجرا درگچساران است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: