به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ دکتر پرویز یزدانپناه افزود: هم اکنون 187 بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد 61 نفر مبتلای قطعی و 13 نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی اضافه کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 50498 مورد گزارش شده است.

وی اضافه کرد: از 465 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، حدود ٣٥ درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستانهای بویراحمد، گچساران ،کهگیلویه، بهمئی و دنا  می باشند. همچنین از 313 نمونه رپید تست گرفته شده 15 درصد موارد مثبت و بترتیب در گچساران، بویراحمد، لنده و چرام می باشند.امروز تعداد موارد مبتلا در استان بعد از حدود دو ماه از مرز ٢٠٠ نفر گذشت که نشان دهنده ورود کرونای هندی به استان و شروع پیک سوم می باشد و احتمالا طب روزهای آینده بقیه شهرستانهای استان نیز قرمز خواهند شد .

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اذعان داشت: از مردم شریف استان تقاضا داریم در این شرایط بحرانی و خطرناک از تردد های غیر ضروری در مکان های شلوغ، مراکز بهداشتی و درمانی و بازار ها خودداری و با صبر و تحمل در این روز ها، از رخداد اتفاق های ناگوار برای خانواده و جامعه جلوگیری نمایند.

یزدان پناه افزود: سفر به روستاها و مراسمات جمعی منجر به انتقال و گسترش بیماری شده و افراد زیادی مبتلا خواهند شد که در طی هفته های آینده تخت خالی بیمارستانی برای پذیرش بیماران وجود نخواهد داشت و مرگ و میر ها افزایش خواهد یافت.در این شرایط شرکت در هر گونه تجمع و دورهمی اعم از مراسمات عروسی، تشییع جنازه، مراسمات سیاسی و ..  باعث مبتلا شدن تعدادی از مردم و مرگ عده ای از آنها خواهد شد که برپا کنندگان مراسمات باید جوابگو باشند.

وی اذعان داشت: لذا با توجه به اینکه پیک سوم بیماری در استان شروع شده است رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی، استفاده همه مردم در سنین مختلف از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی حداقل ٢ متر، تهویه مناسب ساختمان ها، پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی، خودداری از حضور غیر ضروری در مناطق پرخطر مانند بازارها و مراکز بهداشتی درمانی لازم و ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: ذکر این نکته ضروری است که افراد واجد شرایط که برای تزریق واکسن فراخوان می شوند در ساعت و مکان تعیین شده حضور یابند  تا واکسن آنها تزریق شود و بتوان مرگ و میر افراد با ریسک بالا را کم نمود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: