به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛جمال معتمدی‌زاده در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه رشد مصرف برق در این استان نگران کننده تر از گذشته شده و اگر مشترکان برق در این استان مصرف برق خود را مدیریت نکنند و رشد مصرف همین گونه ادامه داشته باشد به طور حتم با مشکلات ناخواسته‌ای در حوزه تامین برق مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان مصرف برق مربوط به شهرستان گچساران با 170 مگاوات و کمترین مصرف مربوط به شهرستان چرام با 26 مگاوات است، ادامه داد: دلایل رشد مصرف برق در این استان گرمای زودرس و تغییر الگوی مصرف است.

معتمدی‌زاده خاطرنشان کرد: روزهای سختی پیش روی همه ما خواهد بود و اگر مصرف برق خود را مدیریت نکنیم حتما شاهد خاموشی و قطعی برق بطور ناخواسته خواهیم بود.

مشترکین خانگی با خاموش کردن یک لامپ می توانند 660 مگاوات برق ماهانه صرفه جویی کنند 

کارشناس رسانه و تبلیغات شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: 227 هزار مشترک خانگی در استان وجود دارد که اگر هرکدام از این مشترکان معادل یک لامپ 100 واتی، مصرف برق خود را روزانه مدیریت کنند شاهد مدیریت مصرف 660 مگاوات در هرماه خواهیم بود.

ضرغام علیبازی ادامه داد: میزان مصرف برق خانگی یک ماه گذشته در این استان را حدود 63 هزار مگاوات بوده و بیشترین مصرف برق خانگی مربوط به مشترکان شهری با تعداد 130 هزار اشتراک است.

وی افزود: مشترکین برق خانگی در ساعات پیک بار باید از روشن نگه داشتن وسایل پُرمصرف برقی نظیر لباسشویی ، ظرفشویی ، جاروبرقی ، اتو و سایر موارد برقی پُرمصرف خودداری و در ساعات غیر پیک استفاده کنند.

علیبازی، ساعات پیک مصرف تابستان را ساعات 13 تا 18 عصر برشمرد و افزود: ضروری است ادارات دولتی در روشن نگه داشتن وسایل سرمایشی در ساعات پیک مصرف برق خودداری کنند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: