به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛در این دیدار علاوه بر ارائه گزارشی از وضعیت تجهیزات و امکانات امدادی در استان ، ابتدا روند همکاری های جمعیت هلال احمر درخصوص زلزله سی سخت اعم از امدادرسانی، اسکان موقت، برپایی چادرهای امدادی و دیگر کمک ها در شهر سی سخت و روستاهای اطراف آن مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

حسین کلانتری استاندار این استان مشارکت نیروهای جمعیت هلال احمر در اطفای حریق جنگلها و مهار آتش سوزی ها و کمک به سیل زدگان در سیل اخیر استان که به برخی از مناطق از جمله باغات و مناطق روستایی و عشایری را دچار آسیب و خسارت کرد قابل تقدیر دانست و گفت : نیروهای هلال احمر از جمله نخستین نیروهایی هستند که در مواقع اضطراری و بحران در هر منطقه ای حاضر می شوند و این نیروها در حوادث  کمک های  موثر وارزشمندی داشت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کشور در این دیدار از تخصیص و ارسال امکانات و تجهیزات بیشتر براساس نیاز و مطالباتی  که از سوی استاندار کهگیلویه و بیراحمد در این دیدار بیان شد ،موافقت کرد.

همتی مدیرعامل جمعیت هلال احمر کشور گفت: باتوجه به اینکه با درخواست استاندار نسبت به استقرار پایگاه دائمی بالگردی در استان که موافقت مقامات  مسئول راهم اخذنموده  اظهارداشت:  استقرار بالگرد  حداکثر تا دوهفته آینده در استان عملی میگردد  و در این خصوص نیز هماهنگی های لازم انجام گرفته است.

وی از اقدامات استان برای احداث آشیانه بالگردی دراستان قدردانی کرد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: