به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ عادله کشمیری اظهار کرد: جشنواره فیلم کوتاه طنین مسجد یک رخداد بسیار مهم هنری است که در کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور جای خود را باز کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان افزود: زمینه سازی برای شناخت بیشتر و روز افزون اعضای علاقمند به هنر فیلمسازی در کانون های مساجد می تواند نهضت فیلمسازی را در کانون ها در پیش داشته باشد.

وی ادامه داد: یکی از نکات مهم و حیاتی در برگزاری این جشنواره این است که صفر تا صد برگزاری این جشنواره بر عهده یک تیم مردمی در کانون مسجد است.

کشمیری اظهارداشت: کانون فرهنگی و هنری طنین مسجد صاحب الزمان (عجل الله تعالی) گرگان بسیار زیبا و حرفه ای توانسته است از پس برگزاری و انجام این جشنواره ملی برآید.

وی گفت: برگزاری چهار دوره جشنواره گواه صادق بر این مدعا است که این جشنواره مراحل تثبیت خودش را در بین جشنواره های فیلم می گذراند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان افزود: از دیگر خصوصیات رو به رشد و مثبت این جشنواره در سال چهارم می تواند به رشد کمی و کیفی آثار رسیده به این جشنواره اشاره کرد که این مسئله از نشانه های امیدبخش است.

وی با بیان اینکه یک هزار و 45 اثر به دبیرخانه چهارمین جشنواره فیلم کوتاه طنین مسجد ارسال شده است، گفت: از این تعداد 335 اثر در بخش آزاد و فیلم کوتاه داستانی، 22 اثر در بخش فیلم کوتاه مستند (با موضوع روستا)، 90 اثر در بخش فیلمنامه (با موضوع روستا) ارسال شده است.

کشمیری اضافه کرد: در بخش کانونی و پویانمایی 19 اثر، در بخش فیلم کوتاه داستانی 204 اثر، در بخش فیلم کوتاه مستند 241 اثر، در بخش فیلمنامه 76 اثر و در بخش نماهنگ 58 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: