به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ هادی هاشمیان در دیدار با مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان به مناسبت گرامیداشت هفته حفظ محیط زیست، اظهارکرد: لازمه رسیدن به توسعه پایدار توجه به محیط زیست است  و امیدواریم با کمک  کارشناسان این مجموعه  برای رفع مشکلات زیست محیطی واحدهای تولیدی تعطیل یا در آستانه تعطیلی چاره اندیشی شود .

هاشمیان از نگاه حمایتی دستگاه قضایی  به محیط زیست هم گفت و افزود: اختصاص دادگاه های تخصصی برای پرونده های زیست محیطی ، تعیین کارگروه ویژه مبارزه با زمین خواری ، شتاب بخشی به روند صدور اسناد  اراضی ملی از جمله تلاش های دادگستری استان برای حفظ محیط  و جلوگیری از دست اندازی به میراث طبیعی استان است .

محمدرضا کنعانی مدیر کل محیط زیست استان  هم در این نشست برنامه های این سازمان برای حفظ محیط زیست را تشریح کرد و  از امضای تفاهم نامه با بسیج برای پیشگیری از آتش سوزی جنگلها و کمک به مهار به موقع آتش خبر داد .

کنعانی گفت: برای توانمند سازی ساکنان حاشیه پارک ملی گلستان و مشارکت آنان در حفظ این ذخیرگاه ارزشمند  هم  طرح مشترکی را به زودی با اداره کل میراث فرهنگی آغاز می کنیم که در قالب آن روستاییان با تولید دست ساخته های خود و عرضه آن در غرفه ای که در پارک ملی در اختیار انان قرار داده می شود ، علاوه بر کسب درآمد به حفظ پارک هم کمک می کنند .

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: