به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ هادی هاشمیان اظهار کرد: اموال محکومان که توقیف شده بود پس از چند مرحله برگزاری مزایده بالاخره به فروش رفت و پول آن امروز به حساب دادگستری واریز شد  و همین امروز هم بلافاصله پس از  انجام تشریفات مالی، پول به حساب حدود هزار و 700 مالباخته گلستانی واریز شد.

وی گفت: در این مرحله برای همه شاکیانی که در دادسرا حاضر شده بودند و درخواست رد مال داده بودند 15 درصد از مبلغ پولشان به حسابی که قبلا در پرونده خود اعلام کرده بودند واریز شد .

وی ادامه داد: هفته آینده از دادسرای گرگان با حدود 400 نفر از شاکیان گلستانی هم که شماره حساب اشتباه اعلام کرده بودند تماس گرفته می شود و  پس از دریافت شماره حساب جدید ، پولشان واریز می شود  و نیاز به مراجعه حضوری این افراد نیست.

رئیس کل دادگستری گلستان تاکید کرد:  پول حدود 200 مالباخته استان سیستان و بلوچستان هم از هفته آینده پس از محاسبه درصد هر نفر، به تدریج به حساب آنان واریز می شود .

این مقام ارشد قضایی استان گفت: مابقی پول مالباختگان هم پس از مزایده اموالی که تا الان به فروش نرفته است ، پرداخت خواهد شد .

هاشمیان افزود: یکی از محکومان این پرونده هم تاکنون موفق به  جلب رضایت حدود 100 نفر از شاکیان این پرونده شده است .

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: بررسی دوباره لیست اموال محکومان این پرونده  و برگزاری چند باره مزایده املاک توقیف شده  ، علت زمانبر شدن پرداخت پول مالباختگان بود .

وی افزود: در پرونده 33 هزار صفحه ای معروف به پرهام آزادشهر که رای آن آذر ماه سال 98 در دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی استان صادر شد ، بیش از 2 هزار شاکی از گلستان بودند که 114 میلیارد تومان مال خود را از دست داده اند .

سه محکوم این پرونده از سال ۹۲  با این ادعا که می توانند خودروهای ساخت داخل را چند میلیون تومان پایینتر از قیمت بازار به مشتریان بفروشند، از مردم کلاهبرداری کردند .

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: