به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ حیدر اسیابی در دیدار خود از حوزه قضایی گنبدکاووس در جمع قضات این شهرستان بار دیگر بر تکریم ارباب رجوع تاکید و اظهار کرد: برای مردم رفتار و برخورد مناسب مهمتر از نتیجه رسیدگی قضایی است و همانگونه که ریاست محترم قوه قضاییه هم بارها تاکید کرده اند رفتار مناسب با مردم باید در اولویت همکاران ما باشد .

آسیابی بر رسیدگی سریع تر پرونده ها  تاکید کرد و افزود: خوشبختانه با تلاش جهادی همکاران ما در ماه های اخیر پرونده های مسن به حداقل رسیده است و تلاش می کنیم با همت قضات  به جز پرونده های خاص و پیچیده  که رسیدگی به آنها زمان بر است پرونده هایی که  بیش‌ از ۶ ماه مطرح شده اند زودتر تعیین تکلیف شود .

این مقام ارشد قضایی استان در ادامه بر حمایت و توجه ویژه قضات به واحدهای تولیدی هم تاکید کرد و گفت:  به هیچ عنوان مواد اولیه و خطوط تولید صنایع و کارخانه ها نباید در روند قضایی  توقیف شود و قضات در این موارد با دقت نظر بیشتری عمل کنند.

آسیابی بر کاهش  جمعیت کیفری هم تاکید کرد و گفت: البته کاهش جمعیت کیفری به معنی آزادی سارقان و یا آزادی زندانیان خطرناک نیست و امنیت مردم برای ما مهم است اما تاکید داریم کسانی که بیرون بودن آن ها خللی به نظم و ارامش و امنیت مردم وارد نمی کند با استفاده از ظرفیت های قانون مانند مجازات های جایگزین حبس به زندان  نروند .

آسیابی بر دادرسی  و ابلاغ الکترونیک هم تاکید کرد و گفت: با الکترونیکی شدن ابلاغ ها علاوه بر سرعت و دقت عمل در کار ، شان و جایگاه مردم حفظ می‌شود.

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه برنامه سفر خود به گنبدکاووس از شعب دادگاه و دادسرا و شورای حل اختلاف این شهرستان بازدید کرد و  از نزدیک پیگیر مسائل و مشکلات مردم در دیداری چهره به چهره شد و در بازدید از ساختمان در حال احداث دادسرای این شهرستان پیشرفت پروژه را بررسی کرد.

دیدار با امام جمعه گنبدکاووس از دیگر برنامه های رئیس کل دادگستری گلستان و هیئت همراه وی  بود .

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: