به گزارش گروه گوناگون خبرگزاری برنا؛ "جس دوپلانتیس" واعظ تلویزیونی از هوادارانش خوسته تا کمک کنند که بتواند جت شخصی جدید به قیمت 54 میلیون دلار را خریداری کند ؛ "جس دوبلانیس" ، یکی از محبوبترین کشیشان در آمریکا چشمش یک هواپیمای جت جاسوسی را میگیرد ولی توان خرید آن را ندارد برای همین از فالوورهاش میخواهدتا پول آن را بپردازند.

"دوپلانتیس" که کشیش یک کلیسااست، قبلا جت اختصاصی داشته ، درواقع این چهارمین جت شخصی اوست که همه آن ها توسط پروانش اهدا شده و اکنون میخواهد کاری کند تا بتواند جت شخصی سه موتوزه 7 ایکس را بخرد که بتواند به هر جای جهان که بخواهد پرواز کند با این کار دسترسی خود به جهان را افزایش و سوخت را کاهش دهد. زیرا او مزرعه سوختی شخصی دارد.

این واعظ انجیل 68 ساله در ویدیویی خطاب به پیروانش گفت" من میخواهم به من برای فالکون ایکس8 اطمینان کنید. اکنون برخی معتقدند که واعظان نباید جت داشت باشند اما من معتقدم واعظان باید تا جای ممکن در جهان صدای انجیل را به گوش همه برسانند"

او سپس به تماشاگران در مورد چگونگی مدیریت کردن خرید سه جت قبلی خود را می‌گوید که همه آن ها توسط پیروانش اهدا شده بود و او در موررد آخرین جت اختصاصی خریداری شده اش گفت که دیگر قادر به پرواز های طولانی مدت نیست، اما این جت 54 میلیون دلاری به او میتواند جهت پخش موثر انجیل کمک کند چراکه میتواند مکان ها دورتری را سفر کند و سوخت کمتری را استفاده کند.

داپلینتیس مدعی است که عیسی مسیح به او گفته است که به تمام دنیا سفر کن و انجیل را برای آنان وعظ کن او همچنین ادامه داد که من چگونه میتوانم با قطار یا خودرو یا کشتی ایینکار را بکنم؟ سپس از پیروانش خواست که برای پیدا شدن شریکی برای خرید آن کمک کنند که در واقع به معنی اهدای پول بابت خرید آن است. و سپس پیروانش را با ددن وعده ی تغییر زندگی و.. ترغیب به این کار کرد.

من جدا به این موضوع معتقدم که اگر عیسی مسیح در دنیا بود ، دیگر روی الاغ سوار نمی شد او باا یک هواپیما به تمام دنیا پرواز میکرد ؛ و در آخر اگر ما نخواهید پول بابت این خریدن این جت برای او بپردازید شما یک معتقد واقعی نیستید. همانطور که می شد تصور کرد درخواست های این مرد انتقادهای بسیاری را از مسیحیان محافظه کارانه تر به او وارد کرد . بسیاری از آنها معتقد بودند که ده ها میلیون دلار اهدایی میتواند در مخارج مهمتری از یک جت مصرف شود. برخی پرسیده بودند ، در وهله ی اول چرا او یک جت شخصی میخواهد در حالی که میتواند با پرواز های دیگر سفر کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: