به گزارش برنا؛ سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا یک حقیقت دیگر در رابطه با واکسن Johnson & Johnson (جانسون و جانسون) اعلام کرد.

بر اساس اعلام این سازمان، داده ها نشان می دهد یک ریسک افزایشی در رابطه با اختلال عصبی شش هفته بعد از تزریق واکسن کرونای جانسون و جانسون وجود دارد.

این واکسن تنها واکسن تایید شده تک دوز در جهان است و پیش از این نیز خطرات دیگری از این واکسن اعلام شده و حتی مقامات گفته بودند کسانی که این واکسن را تزریق کرده اند مجددا واکسینه کردن خود را با واکسن های دیگر آغاز کنند.

البته این واکسن عارضه گیلین باره را هم پدید می آورد که طبق این گزارش نرخ به وجود آمدن این عارضه بسیار پایین است.

به تزریق کنندگان واکسن جانسون و جانسون توصیه می شود به محض بروز هر گونه عارضه ای در بدن خود به سرعت به پزشک مراجعه کنند.

این علائم شامل ضعف بدن، احساس سوزن سوزن شدن در بدن و مشکلات مربوط به راه رفتن و حرکات صورت است.  

حدود 12.8 میلیون نفر واکسن یک دوزهای J & J را در ایالات متحده دریافت کرده اند.

یک مورد مرگ در رابطه با واکسن جانسون نیز گزارش شده است.

در این رابطه با نه تنها عارضه «اختلال عصبی» که عارضه «گیلین باره» نیز بسیار مورد توجه قرار دارد. گیلین باره یک بیماری عصبی نادر است که در آن سیستم ایمنی بدن به پوشش محافظ فیبرهای عصبی حمله می کند. بیشتر موارد به دنبال عفونت باکتریایی یا ویروسی است. بیشتر افراد به طور کامل از گیلین باره بهبود می یابند.

طبق بیانیه ای از مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده (CDC) بیشتر موارد عوارض مختلف در واکسن جانسون در مردان بوده است. بسیاری از آنها بالای 50 سال داشتند.

این هشدارها یک عقبگرد دیگر برای واکسن جانسون و جانسون است که قرار بود ابزاری مهم برای واکسیناسیون باشد.

اکنون تولید این واکسن در ایالات متحده آمریکا کاهش یافته است.

این اخطار اولین بار توسط واشنگتن پست روز دوشنبه گزارش شد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: