به گزارش  گروه اجتمعی خبرگزاری برنا؛ فریدون حیدری در حاشیه این بازدید که با حضور عبدالرضا گلپایگانی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و فرزانه صادق، معاون شهرسازی و معماری وزیر و دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی ایران برگزار شد، گفت: این بازدیدها برای شهرک اکباتان کارگشا است و برای تثبیت وضعیت موجود در تصمیم‌گیری‌های آتی شورای عالی شهرسازی و معماری تاثیرگذارخواهد بود.

تصمیم ‌گیری درباره تعیین تکلیف اراضی مشاعات اکباتان

شهردار منطقه5 همچنین بر تعیین تکلیف اراضی مشاعات محله اکباتان تاکید کرد و اظهار داشت: در تلاش هستیم تا درچارچوب ضوابط در حد ممکن آسیب‌هایی که از گذشته به مشاعات شهرک اکباتان وارد شده است را ترمیم کنیم.

او افزود: تسهیل در اجرای خدمات‌رسانی به شهروندان با تجدید نظر در برخی موارد کمیسیون ماده5، از جمله مواردی بود که در این بازدید بر آن تاکید و توافق شد .

حیدری بر اشراف معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران اشاره کرد و اظهار داشت: با ارتباط‌های تنگاتنگی که این معاونت با وزرات راه و شهرسازی دارد نیازهای مردم این محله در طرح‌های ‌آینده لحاظ خواهد شد.

پروژه مگامال

شهردار منطقه5 بر لحاظ نشدن سهم مردم در پروژه مگامال تاکید کرد و گفت: بازبینی طراحی و ساخت مابقی این پروژه به گونه‌ای که بخش‌های خدماتی در آن بیشتر دیده شود، در دستور کار گرفته است.

عملیات اجرای مسیر دوچرخه‌سواری در اکباتان

حیدری تصریح کرد: عملیات اجرایی مسیر دوچرخه سواری در اکباتان آغاز شده و برای رفاه شهروندان محله اکباتان،  بسترسازی برای ایجاد مسیر دوچرخه‌سواری به بهترین شکل در حال انجام است .

 سرمایه‌گذاری در بخش‌های عمومی

شهردار منطقه5 خاطر نشان کرد: در بخش‌های عمومی دیگر هم در حال سرمایه گذاری هستیم و در زمینه  آب‌رسانی فضاهای عمومی درون شهرک و تصفیه مجدد آب فاضلاب تصفیه خانه اکباتان برای آبیاری معابر اصلی و پارک‌های جنگلی با شرکت آبفا به توافق رسیده‌ایم.

حیدری ابراز امیدواری کرد که با استفاده از ظرفیت خوب شورایاری، هیات مدیره بلوک‌ها و هیات مدیره مرکزی اکباتان، بسیاری از مشکلات مردم برطرف و طرح‌های مفید اجرا، به نحوی که بدون فشار روانی و تهدید، آرامش اهالی اکباتان تامین شود.  

در بازدید شهردار منطقه 5 از محله اکباتان، اعضای هیئت مدیره شهرک اکباتان و چند تن از اعضای شورایاری محله اکباتان حضور داشتند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: