به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ عبدالحمید حمزه‌پور صبح امروز در آیین افتتاح پروژه‌های آبرسانی در دشتی  از طریق ویدئو کنفرانس با حضور استاندار بوشهر به طرح‌های این شهرستان پرداخت و اظهار داشت: در نخستین روز از هفته دولت عملیات اجرایی پروژه خط انتقال آب از چاه‌های تنگ سدر تا مخزن روستای لاور شرقی شهرستان دشتی به طول 3.8 کیلومتر با اعتباری افزون بر 30 میلیارد ریال آغاز شد.

او با تاکید بر تکمیل این پروژه تا پایان امسال از بهره برداری شبکه توزیع آب روستای لاور شرقی شهرستان دشتی به طول 16.5 کیلومتر با اعتباری افزون بر 21 میلیارد ریال  خبر داد و بیان کرد: در این راستا عملیات اجرایی خط انتقال آب از مخزن روستای لاور شرقی به مخزن خورموج به طول 20 کیلومتر و با اعتباری افزون بر 38 میلیارد ریال آغاز شد.

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه طرح‌های آبرسانی در استان بوشهر شدت گرفته است افزود: در ایام هفته دولت امسال 12 طرح آبرسانی افتتاح  و آغاز عملیات اجرایی آن آغاز شد که در این راستا 90 میلیارد تومان در اجرای  این طرح‌های آبرسانی تخصیص یافته است.

حمزه‌پور از تکمیل پروژه آب‌شیرین‌کن لاور ساحلی دشتی خبر داد و خاطرنشان کرد: این پروژه که نقش مهمی در تامین آب آشامیدنی روستاهای دشتی دارد قادر است در شبانه‌روز 600 متر مکعب آب دریا را شیرین کند و شبکه آبرسانی روستاها انتقال دهد.

او با بیان اینکه تابستان امسال در تامین آب آشامیدنی بدون هیچ مشکلی در حال گذر است افزود: هر چند ویروس کرونا مصرف آب در استان بوشهر را تا 30 درصد افزایش داده ولی با حمایت‌های استاندار بوشهر و اجرای طرح‌های مهم مشکلی در تابستان  تاکنون ایجاد نشده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: