به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ مهدی عسکری اظهار داشت: در این مدت ۱۲ زمین چمن مصنوعی،یک مجموعه ورزشی و یک سالن ورزشی در باشت احداث و بهره برداری شده است.

وی بیان کرد: ۱۰ مورد از این زیرساخت های ورزشی در مناطق روستایی و چهار مورد نیز در مناطق شهری ایجاد شده است.

رئیس اداره ورزش وجوانان باشت تصریح کرد: برای ساخت این مکان های ورزشی ۷۱میلیارد و۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

عسکری عنوان کرد: زمین های چمن مصنوعی در روستاهای بوستان،کته،منصورآباد،برمامیون،تلخ آب بیدک،پشت کوه حاج قلندر،خان احمد گشتاسب،شوش علیا و بهره عنا از سال ۱۳۹۲ تاکنون احداث شده است.

وی تاکید کرد: همچنین در این مدت سه زمین چمن مصنوعی تختی، اسلام آباد و گلزار شهدا در شهر باشت بهره برداری شده است.

رئیس اداره ورزش وجوانان باشت گفت: سالن ورزشی روستای سرآبیز و مجموعه ورزشی نورالشهدا از دیگر طرح های ورزشی ایجاد شده در سال ۱۳۹۲ تاکنون در این شهرستان بوده است.

عسکری گفت: هم اکنون ۶ هزار متر مربع فضای ورزشی باشت با ۶۰میلیارد ریال سرمایه گذاری در حال احداث است.

وی ابراز داشت: سالن ورزشی دربوستان و روستای تلچگاه و زمین چمن های ورزشی در روستاهای چاه تلخ و چم بلبل از جمله این طرح هاست.

وی با اشاره به اینکه ایجاد فضای ورزشی باعث افزایش تعداد ورزشکاران سازمان یافته در باشت شده اظهار داشت: درحالی که تعداد ورزشکاران سازماندهی شده این شهرستان در سال ۱۳۹۶ کمتر از ۳۰۰ نفربود هم اکنون یکهزار و ۳۶۹ ورزشکار در باشت ثبت شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان باشت با یادآوری این نکته که فعالیت های آموزشی حوزه جوانان نیز از خدمات دولت تدبیر و امید در این شهرستان بوده گفت: از سال ۱۳۹۷ تاکنون ۱۷ کارگاه آموزشی پیش و پس از ازدواج و ۱۲ کارگاه آموزشی در موضوعات آسیب های اجتماعی،شناخت واقعه کربلا و پرسش و پاسخ در این شهرستان برگزار شده است.

وی ابراز داشت: یک هزار و۲۵۰ نفر در کارگاه های آموزشی ازدواج و ۹۰۰ نفر نیز در سایر کارگاه های آموزشی مهارت های لازم را فرا گرفتند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: