به گزارش خبرگزاری خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ علیرضا اتابک درشورای اداری شهرستان اقدامات انجام گرفته به منظور مقابله با کرونا را یادآور شد و اظهار داشت: کنترل شیوع کرونا در موج جدید در گرو همکاری مردم است.

فرماندار کهگیلویه تصریح کرد: اگر مردم و سیستم اداری رعایت نکنند آمار مبتلایان هر روز بیشتر و دن و ظرفیت مقابله کمتر می‌شود.

اتابک گفت: کارکنان دولت 35 درصد مبتلایان به کرونارا در شهرستان تشکیل می‌دهند.

وی اضافه کرد: پرسنل درمانی و انتظامی به خاطر موقعیت و شرایط کاری بیشترین آمار را دارند.

اتابک با بیان اینکه ترافیک مراسمات عزاداری و عروسی باعث رشد صعودی آمار کرونا شد، گفت: آمار احتمالی سایر تجمعات اخیر از جمله بازگشایی مدارس هنوز اعلام نشده است.

وی اضافه کرد: با توجه به در پیش بودن فصل پاییز مراقبت جدی‌تری برای جلوگیری از شیوع بیماری لازم است.

فرماندار کهگیلویه گفت: در حالی که بخشنامه ادارات را ملزم به کاهش نیروی انسانی و ممنوعیت ارائه خدمات به مراجعه کنندگان فاقد ماسک کرده است اما متأسفانه می‌بینیم برخی از ادارات پایبند این دستورالعمل نیستند.

اتابک ادامه داد: برخی از کارکنان از فرصت دورکاری برای تفریح در حاشیه مارون و دید و شرکت در تجمعات غیر ضروری بهره می‌گیرند این جای تأسف دارد.

فرماندار کهگیلویه از ابتلای 9 کارمند یک بانک به کروناخبر داد و گفت: این بانک تعطیل و از ارائه خدمات جلوگیری شد.

وی در عین حال گفت که خدمات در سیستم اداری نباید تعطیل شود بلکه به نوعی مدیریت شود که تجمع صورت نگیرد در این راستا لازم است کاغذبازی‌ها حذف شود و مراجعات کاهش پیدا کند.

اتابک دفاع مقدس را فرهنگ اصیل دانست و اظهار داشت: این فرهنگ نظام را در گردنه‌ها و برنگاهها بیمه کرده است.

وی خواستار همکاری ادارات در برگزاری برنامه‌های بزرگداشت هفته دفاع مقدس شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: