به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، دبیر شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه بیرجند به حضور ۴۱ دانشگاه از کشورمان در این رتبه بندی اشاره کرد گفت: در این رتبه‌بندی ۹۱۲ دانشگاه از سراسر جهان حضور داشتند و دانشگاه بیرجند در میان دانشگاه‌های جهان رتبه ۶۳۵ را به‌دست آورد.
فرزین افزود: برای حضور در این رتبه‌بندی، اقدامات دانشگاه توسط دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی و شورای راهبری مدیریت سبز به نظام رتبه‌بندی گرین‌متریک ارسال شد.

وی گفت: این رتبه بندی باهدف ارائه چشم انداز جامع از شرایط و سیاست‌های مرتبط با محیط زیست وتوسعه پایدار در دانشگاه‌های مختلف راه اندازی شده است و از شش شاخص کلیدی "محیط زیست و زیرساخت"، "انرژی وتحقیقات اقلیمی"، "مدیریت پسماند"، "آب"، "حمل ونقل"، "آموزش" برای رتبه بندی استفاده می‌کند.

دبیر شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه بیرجند افزود: مشارکت در رتبه بندی گرین متریک گامی در جهت فعالیت‌های بین المللی‌سازی دانشگاه‌ها، معرفی آن‌ها به سایر دانشگاه‌ها و برجسته کردن اهمیت موضوع پایداری، مسائل محیط زیستی و چالش‌هایی مانند فرایند گرم شدن زمین، بهره برداری بیش از حد از منابع، وابستگی به منابع نفتی و کمبود آب و غذا در سطح جهانی است.

گرین متریک ابزاری برای جلب توجه مدیران و سیاست‌گذاران در محیط‌های دانشگاهی فراهم آورده و سالانه بیش از ده هزار مؤسسه توسط این نظام رتبه‌بندی ارزیابی می‌شود که فهرست مؤسسات برتر بر روی سایت http://greenmetric.ui.ac.id منتشر می‌شود.

این نظام رتبه‎‌بندی با هدف ترویج پایداری در آموزش عالی، از سال ۲۰۱۰ اقدام به ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه‌های جهان بر اساس معیار‌ها و شاخص‌های مرتبط با مسایل زیست محیطی در دانشگاه‌ها می کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: