به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی،پیش از راه اندازی این مرکز، پایش زندانیان دارای پابند الکترونیک از تهران انجام می‌شد.

 رئیس کل دادگستری استان در آیین افتتاح این مرکز با بیان اینکه پابند الکترونیک راهی برای تسهیل امور زندانیان و کاهش جمعیت زندان‌ها است گفت: در این طرح زندانیان با نصب یک پابند، از زندان آزاد می‌شوند و اجازه فعالیت در محدوده‌ای تعیین شده توسط قاضی پرونده را خواهند داشت. 
حجت الاسلام حمیدی با بیان اینکه زندانی با پابند الکترونیک تحت مراقبت قرار می‌گیرد و نباید از محدوده تعیین شده خارج شود افزود: اگر در این طرح زندانی دچار تخلف شود و از محدوده تعیین شده خارج شود، ضمن اخطار به وی، تخلف انجام شده به قاضی گزارش می‌شود.
وی با بیان اینکه از آغاز این طرح تاکنون ۴۱ نفر از زندانیان از این طرح استقبال کردند گفت: در حال حاضر ۱۷ نفر درحال استفاده از پابند الکترونیکی هستند که آمادگی بهره مندی ۳۵ زندانی دیگر هم وجود دارد.
با بیان اینکه تمامی زندانیان جرائم عمد و غیرعمد می‌توانند از این طرح استفاده کنند گفت: درصورت درخواست زندانی و تایید قاضی، زندانیان علاوه بر وثیقه، باید مبلغ ۹۰ هزارتومان به صورت ماهانه برای استفاده از این تجهیزات پرداخت کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: