به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی ، معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان گفت: از ابتدای آبان امسال و آغاز طرح برق امید تاکنون، ۱۲ هزار و ۳۵۴ مشترک روستایی و ۲۳ هزار و ۲۲۷ مشترک شهری در استان مشمول این طرح شده و از تخفیف صددرصدی برق مصرفی بهره‌مند شده اند.

بخشایی افزود: این مشترکان تا زمانی که در گروه کم مصرف باقی بماندند از تخفیف صددرصدی برخوردار خواهند شد.
وی با اشاره به تعداد ۱۹۳ هزار و ۵۵۲ قبض صادر شده از ابتدای آبان ماه گفت: از این تعداد قبض صادر شده برای مشترکان خانگی، ۱۴ هزار و ۳۸۲ مشترک شامل باغ ویلا‌ها و منازل خالی از سکنه است که مشمول طرح مذکور نمی‌شوند.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان افزود: در آبان امسال همچنین از مجموع ۳۵ هزار قبض صادر شده در خراسان جنوبی، ۱۰۵ هزار و ۶۷۳ قبض مربوط به مشترکان خوش مصرف و ۳۷ هزار و ۹۱۶ قبض مربوط به مشترکان پر مصرف بوده است.

مشترکین خوش مصرف با کاهش مختصر و ورود به دسته کم مصرف ها، امکان بهره مندی از مزایای این طرح را خواهند داشت و مشترکین پر مصرف برق در مناطق مختلف استان لازم است با کاهش میزان مصرف، به دسته مشترکین خوش مصرف یا کم مصرف بپیوندند.

بخشایی تأکید کرد هدف از اجرای طرح برق امید، تغییر نگرش مصرف کنندگان برق به استفاده صحیح از منابع انرژی با استفاده از ساز و کار‌های تشویقی و بازدارنده، و اصلاح الگوی مصرف از طریق آموزش و آگاه سازی در منازل است.

در طرح برق امید مشترکان می‌توانند با استفاده از نرم افزار "برق من"، ضمن بررسی مقدار مصرف برق خود، از قرار گرفتن در هر یک از دسته‌های مشترکان کم مصرف، خوش مصرف و پر مصرف مطلع شوند که بر اساس این طرح، بهای برق مشترکان کم مصرف، رایگان حساب می‌شود.

در نرم افزار برق من، مشترکان با ثبت شناسه ۱۳ رقمی قبض برق خود، ده‌ها نوع خدمت از جمله اطلاع از وضعیت مصرف، سوابق مصرف، استعلام برق امید، وضعیت خاموشی‌ها و درخواست انشعاب را دریافت می‌کنند.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: مشترکان برق می‌توانند "برق من" را از نرم افزار بازار و همچنین از سایت شرکت توزیع برق خراسان جنوبی به آدرس skedc.ir دانلود و خدمات غیر حضوری مربوط به برق را دریافت کنند.

بخشایی با بیان اینکه همکاران شرکت برق، آمادگی ارائه مشاوره در این خصوص را دارند
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: