به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، استاندار خراسان جنوبی از تزریق تفکر توسعه ای به عنوان مهمترین عامل توسعه پایدار در استان نام برد.
 ملانوری با بیان این مطلب در نشست هم اندیشی بازرس کل استان و هیئت همراه گفت: همیشه در گفتمان رایج در کنار اشاره به ثروت های بی بدیل خطه زرخیز استان، به کم بر خوردار بودن آن نیز اشاره می شود، این در حالی است که خراسان جنوبی از همه ظرفیت های لازم شامل؛ نیروی انسانی ، منابع غنی طبیعی، (معادن، جاذبه های گردشگری، تاریخی و توریستی، وجود محصولات استراتژیک کشاورزی) مرز و... برخوردار است.
به گفته وی؛ این که با وجود توانمندی های بیشمار، از محرومیت استان گفته می شود، به دلیل عدم وجود تفکر توسعه ای است.
وی افزود: عدم وجود قدرت ریسک پذیری، حرکت رو به رشد استان را متوقف می نماید.
استاندار تصریح نمود: در جمهوری اسلامی وظیفه قوه مجریه، بهره گیری از منابع، فرصت ها و کلیه ظرفیت های قانونی در راستای توسعه همه جانبه است.
ملانوری ادامه داد: دستگاه قضا نیز وظیفه برقراری عدالت و نظارت را بر عهده دارد که در این راستا باید همچون چشمی بینا، راهنمایی کرده و تذکر دهد.
وی خاطرنشان کرد: وجود حوزه نظارتی در کنار دستگاه های اجرایی، امری مهم و حیاتی است زیرا هدف حوزه نظارتی کمک به دستگاه اجرایی است و این سازو کار در همه دولت ها و ملت ها وجود دارد.
استاندار متذکر شد: باید فارغ از سیاسی کاری و سیاسی بازی ، روحیه مطالبه گری و جسارت را در خراسان جنوبی بالا ببریم.
ملانوری به حرکت روبه رشد و مثبت سازمان بازرسی اشاره کرد و گفت: باید با بی قانونی، قانون گریزی و فساد مقابله نماییم و با افرادی که به هر نحو از بیت المال سوء استفاده می کنند و یا به نوعی حق الناس را هدر می دهند، شرعاً و قانوناً برخورد شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: