به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: بهره‌گیری و فرهنگ‌سازی جـهت توسعه فرهنگ قرض‌الحسنه و استفاده از ظرفیت خیران و نیکوکاران در زمینه دستگیری از نیازمندان همواره موردتوجه جدی مدیران کمیته امداد است.

وی تصریح کرد: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت باهدف گسـترش فرهنگ یاری‌رساندن به نیازمندان جامعه و در نگاهی وسیع‌تر گره‌گشایی از نیازمندی‌های مردم محروم جامعه، راه‌اندازی شده است.

مبشری بابیان اینکه از محل اعتبارات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری 6743 مورد تسهیلات پرداخت‌شده است، گفت: تسهیلات پرداخت‌شده در این خصوص بیش از 38میلیارد تومان است.

وی با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان تحـت حـمایت برای مواردی چـون پرداخت هزینه‌های درمـانی، تحـصیلی و معـیشتی سبب حفظ عزت‌نفس و افزایش امنیت روانی آنان می‌شود، اظهار کرد: از محل اعتبارات این صندوق در سال جاری 6500 مورد تسهیلات حمایتی در قالب تسهیلات کارگشایی، حوزه مسکن، ودیعه مسکن، فرهنگی و آموزش به مددجویان بااعتبار 33 میلیارد و 469 میلیون تومان در سال جاری پرداخت شد.  

مبشری به پرداخت چهار میلیارد و 559 میلیون تومان تسهیلات در بخش اشتغال و خودکفایی به مددجویان در نه‌ماهه سال جاری اشاره و بیان کرد: با پرداخت این تسهیلات 243 مورد طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان این نهاد اجراشده است.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: سرمایه‌گذاری خیران در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در رفع فقر و محرومیت از استان و یاری نیازمندان بسیار تأثیرگذار است به همین منظور از دستگاه‌های مختلف و مردم خیر هم استانی می‌خواهیم تا با افتتاح حساب و سپرده‌گذاری در این صندوق یاری گر نیازمندان این نهاد باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: