به گزارش برنا؛ اسب نژاد آخال تکه ترکمن نه تنها زیبا و خیره کننده است، بلکه در سرعت و استقامت نیز بی نظیر است. تنها حدود 3500 اسب از این نژاد در کشورهای؛ ترکمنستان، روسیه، اروپا، استرالیا و آمریکای شمالی شناخته شده است.

اسب هایی  که نه تنها در نوع رنگ ، بلکه بسیار پر جنب و جوش و  اندامی قوی، سخت و هوشی فوق العاده در همکاری با سوار را دارند.آخال تک از گران ترین و قدیمی ترین نژادهای اسب نیز به حساب می آید. گفته می شود این اسب باقی مانده از نژاد اسب های دوران فراعنه در آسیای مرکزی، یعنی حدود 2000 سال پیش است.

گرانترین اسب

آخال تک اسبی طلایی متالیک و چشم نواز و بسیار زیبا است. گفته می شود این اسب گران ترین اسب دنیا به ارزش 2.5 میلیون دلار امریکا است که در اختیار یک خانم میلیاردر آمریکایی است.این اسب رنگی شبیه گوزن طلایی و درخششی شبیه فلز دارد. از سایر مشخصات ظاهری این اسب می توان گفت که؛ بلند بالا، پوشش موی صاف به رنگ طلایی متالیک، چشمانی بادامی شکل روشن، عضلات شانه ای به سمت بالا ،عقب و بسیار قوی، قفسه سینه دارای فرو رفتگی قوی و زیبا، پاهای کشیده و باریک مناسب برای دو و پرش با مانع، یال و دم نازک و خوش فرم، چربی بدن بسیار اندک و سرتاسر بدن همانگونه که مشاهده می کنید، عضلانی است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: