به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد در آئین کلنگ زنی این طرح ها گفت: پروژه های گردشگری گچساران با ۵۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری و ظرفیت اشتغالزایی ۲۰ نفر اجرا می شود.

مجید صفایی بیان کرد: طرح مجتمع بوم گردی در نزدیکی شهر دوگنبدان با سرمایه گذاری ۱۷ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۱ نفر یکی از طرح های حوزه گردشگری گچساران که امروز عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

وی اضافه کرد: این طرح در زمینی به مساحت یکهزار و۲۴ متر مربع و زیربنای ۴۷۰ متر مربع اجرا می شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: مجتمع تفریحی رفاهی شهر دوگنبدان دیگر طرحی است که امروز عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

صفایی بیان کرد: این طرح با سرمایه گاری ۳۶ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۹ نفر در زمینی به مساحت یکهزار و۱۳ متر مربع اجرا می شود.

وی عنوان کرد: تاکنون یک هتل چهار ستاره، یک مهمان پذیر، ۶ باغ تفریحی، سه رستوران بین راهی ،چهار اردوگاه گردشگری ، یک کمپینگ اقامتی و چهار اردوگاه تفریحی در شهرستان گچساران احاث شده است.

سالیانه بیش از یک میلیون نفر از جاذبه های گردشگری گچساران بازدید می کنند.

وی همچنین از آمادگی میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد برای حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای اجرای زیرساخت های گردشگری در استان خبر داد.

صفایی ابراز داشت: سرمایه گذاری برای ایجاد کمپ های گردشگری در مناطق عشایری و اقامتگاه های بومگردی از مهمترین زیرساخت های مورد توجه میراث فرهنگی استان است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: