به گزارش برنا از اراک ، دکتر سید محمد  جمالیان افزود: شهرستان‌های محلات، شازند، تفرش، زرندیه در استان مرکزی به وضعیت آبی رسیدند و هشت شهر دیگر استان در موقعیت زرد کرونا قرار دارند.

وی اظهار داشت: طبق آخرین رده‌بندی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های ساوه، خمین، خنداب، دلیجان، کمیجان، آشتیان، فراهان و اراک در وضعیت زرد کرونا هستند و با کمترین سهل‌انگاری ممکن است موقعیت متزلزل و شکننده آن‌ها برگردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی و بهداشتی  اراک گفت: تجربه یک سال گذشته به خصوص ماه‌های اردیبهشت تا مرداد ماه نشان داد که  هرگاه  رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی کمرنگ شده ،کرونا با سرعت و وسعت بیشتری  تاخته است.

دکتر جمالیان افزود: با همکاری مردم و مسئولان و اجرای طرح شهید سلیمانی با همکاری سپاه، بسیج و هلال احمر ویروس کووید ۱۹ کاهش یافته است.

وی گفت: اگرچه بخش‌هایی از استان شرایط آبی بیماری را تجربه می‌کند اما باید همچنان مجالس، مهمانی‌ها و دورهمی‌های خانوادگی و البته رفت و آمدهای مکرر که مهم‌ترین مکان‌های انتقال کرونا است کنترل شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی و بهداشتی  اراک گفت: به خاطر حفظ شرایط و وضعیت موجود و فعلی البته حفظ جان و سلامتی، همچنان پروتکل‌های بهداشتی تا رسیدن به واکسن البته قابل اطمینان از نظر وزارت بهداشت باید رعایت شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: