به ‌گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛مجید صفایی با بیان اینکه این اقدام بزرگ حاصل تلاش چندین ماهه مجموعه کارشناسان حوزه میراث فرهنگی استان بوده است،اظهارکرد: برای ثبت این اقدام بزرگ چندین بار همراه با مسئولان استانی و کشوری از نزدیک قابلیت های این دو روستا بررسی شده است.

وی دو روستای ثبت شده ملی در استان کهگیلویه و بویراحمد را قلعه تاریخی روستای آرند در شهرستان چرام و بافت تاریخی روستای الگن در شهرستان کهگیلویه عنوان کرد و گفت: در کنار  این دو روستای تاریخی آثار دیگری از جمله محوطه کاروانسرای روستای چم کره در تنگ سرخ شهرستان بویراحمد،قلعه بندی در روستای ضرغام آباد شهرستان کهگیلویه و محوطه هراری آب کاسه در روستای فیلگاه شهرستان کهگیلویه نیز ثبت ملی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمدتصریح کرد:  با قرار گرفتن این روستا ها در فهرست آثار ملی زمینه برای جذب گردشگران داخلی و خارجی فراهم می شود.

صفایی ادامه داد: شناسایی قابلیت های حوزه میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی در روستاهای استان از برنامه های مهم این اداره کل در سال جاری بوده است.

وی گفت: در هفته بازدید های میدانی همراه با تیم کارشناسی این اداره کل و مسئولان استانی از روستاها گردشگری استان  به منظور شناسایی ظرفیت هاصورت می گیرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: